Erősödött a forint az MNB vezetőinek verbális intervenciója után

Erősödött a forint az MNB vezetőinek verbális intervenciója után

Átmeneti gyengülés után erősödni kezdett a forint kedd délután azt követően, hogy a monetáris tanács kamatdöntésének kihirdetése után egy órával kiadták a jegybank közleményét, valamint az új GDP- és inflációs előrejelzést, illetve sajtótájékoztatót tartott az MNB elnöke és az alelnökök.

Matolcsy György „a nyugati önteltség tragédiájáról”

Matolcsy György jegybankelnök – magyarhirlap.hu

Délután fél ötkor az eurót 365,80 forinton, a dollárt 308,13 forinton, a svájci frankot pedig 330,27 forinton jegyezték a bankközi devizapiacon.
   
Két órakor, a kamatdöntés közzétételekor 366,35 forinton állt az euró jegyzése, a dollár 308,11 forinton, a svájci frank pedig 331,10 forinton forgott, majd szűk negyedóra múlva, délutáni csúcsán az euróért már 366,80 forintot, a dollárért 308,57 forintot, a frankért pedig 331,49 forintot kellett adni. Ezt követően erősödésnek indult a forint.

Hírdetés

A Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa az elemzői várakozásokkal összhangban változatlanul hagyta a jegybanki alapkamat 0,60 százalékos szintjét, és a kamatfolyosó sem változott, két széle mínusz 0,05 százalékon és 1,85 százalékon maradt.

Az MNB a kamatdöntés után kiadott közleményében jelezte, hogy aggódik az infláció miatt. „A jegybank egyértelmű szándéka elkerülni, hogy a jelenlegi bizonytalan környezet az infláció tartós emelkedését okozza… A felfelé mutató inflációs kockázatok erősödése esetén az MNB készen áll a megfelelő eszközök alkalmazására” – hangsúlyozta.

Matolcsy György jegybankelnök a sajtótájékoztatón elmondta, hogy az infláció megugrását átmenetinek ítéli meg a jegybank, az árak elszabadulására nem kell számítani.

Jövő év első negyedére a jegybanki célérték, 3 százalék közelében stabilizálódik az árak változása – jelezte Matolcsy György.

A jegybankelnök úgy fogalmazott, hogy „a stabil, kiegyensúlyozott és tervezhető infláció érdekünk”, és nem szabad hallgatni azokra a szirénhangokra, amelyek szerint „a deficit, az államadósság és az infláció nem számít”.
  


Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »