Ennyi pénz jut a Fesztiválzenekarnak és a fővárosi színházaknak

Ennyi pénz jut a Fesztiválzenekarnak és a fővárosi színházaknak

A színházak közös működtetési megállapodása a vidéki önkormányzatokkal és a fővárossal tovább folytatódik – közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium, de Kiss Ambrus, a Főpolgármesteri Hivatal főigazgatója azt mondta, még nem kapták meg az erről szóló tervezetet.

Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkárt közölte, hogy a minisztérium az elmúlt hónapokban több fordulóból álló szakmai tárgyalásokat folytatott a megállapodásokról a társfenntartó városvezetőkkel, a színházak vezetőivel és a szakmai szervezetekkel.

„Köszönhetően a hosszas és alapos egyeztetéseknek, a megállapodások a teljesítménymutatók mellett olyan egyedi elemeket is tartalmaznak majd, amelyek többek között reflektálnak majd egy-egy település vagy színház adottságaira” – áll a közleményben. A kulturális kormányzat az eddigi támogatási összegeken felül további 15 százalékos többletforrást is biztosít, amelyekhez az intézmények a teljesítményelvek alapján juthatnak majd hozzá.

Hírdetés

A tájékoztatás szerint a közös működtetésű színházakhoz hasonlóan a Budapesti Fesztiválzenekar is magasabb kormányzati támogatást kap idéntől, mint az elmúlt években kiutalt évi kétmilliárd forint.

Kiss Ambrus, a Főpolgármesteri Hivatal főigazgatója az InfoRádióban felidézte, hogy. 2020-ban kötött megállapodást a főváros a kormánnyal a budapesti színházak, valamint a Budapesti Fesztiválzenekar finanszírozásáról. A négy évre kötött szerződést meghosszabbításáról már tavaly elkezdődtek a tárgyalások, de mivel a megyei jogú városok önkormányzataival nem jutottak megegyezésre, ezért a színházi szerződéseket negyedévvel meghosszabbították. Ennek a határideje járt le hétfőn, március 31-én.

„A kormány egy közleményben bejelentette, nem lát szakmai problémát abban, hogy folytatódjon az új időszakban a megállapodás, ugyanakkor valamiért ezek a dokumentumok még nem készültek el. Én nagyon bízom benne, hogy a héten ezt tudja pótolni a kormány, elküldi nekünk a megállapodástervezetet, és ha ez a főpolgármester számára megfelelő, akkor kész rendkívüli közgyűlést összehívni és ott elfogadtatni ezt, hogy stabil és megbízható alapokra helyezzük a fővárosi kulturális intézmények finanszírozását 2029 végéig” – mondta KIss Ambrus.


Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »