Elvesztette az elődöntőt, bronzérmes a Sepsi-SIC (Asztalitenisz, Szuperliga)

Elvesztette az elődöntőt, bronzérmes a Sepsi-SIC (Asztalitenisz,  Szuperliga)

Fennállása legjobb bajnoki helyezését érte el a megyeszékhelyi Sepsi-SIC férfi asztalitenisz-csapata, miután Teodor Simon tanítványai az elődöntő câmpulungi odavágóját követően a sepsiszentgyörgyi visszavágót is elvesztették, és ezzel a pingpong Szuperliga 2021–2022-es idényét bronzéremmel zárták. Együttesünk egy éve még a kiesés ellen harcolt, most viszont ott van az ország legjobb négy csapata között.

A Demeter Lehel, Bojan Crepulja, Dragoș Bujor, Kanabé Szilárd összeállítású Sepsi-SIC kedden 3–2-re kapott ki a Pristavu Câmpulung vendégeként az asztalitenisz Szuperliga elődöntőjében, a fináléba jutáshoz tegnap mindenképp remek teljesítményre és győzelemre lett volna szüksége csapatunknak. A visszavágó első párharcát Demeter vívta Iulian Chirițával, játékosunk kisebb meglepetésre 3–1-re elveszítette a találkozót. A második meccsen Bujor állt asztalhoz és helyenként egyoldalú viadalban 3–0-ra kapott ki Alin Spelbuștól. Ekkor már összesítésen 2–0-ra vezetett a Câmpulung, innen már csak három tökéletes összecsapással juthatott volna döntőbe a SIC. Crepulján nem múlott a dolog, hiszen nagy harcban ugyan, de 3–0-ra legyőzte Alexandru Manolét, így ismét reménykedett az eseményre kilátogató szép számú sepsiszentgyörgyi közönség. A visszavágó negyedik mérkőzése 2–1-es állásról indult, s mindenki a kedden két meccset megnyerő Demeterben bízott. Sajnos sportolónknak nem ment a játék, de két elvesztett játszma után megnyert egyet, így újra felcsillant a döntőbe jutás reménye. A következő játszma nagyon kiélezett küzdelmet hozott, de a szett végén Spelbuș örülhetett, aki 3–1-re nyert, és sikerével csapata 3–1-re diadalmaskodott az elődöntő sepsiszentgyörgyi visszavágóján. Így a Sepsi-SIC kettős vereséggel búcsúzott a szuperligás rájátszástól és bronzéremmel fejezte be a sorozat 2021–2022-es kiírását. „Érdekesebb volt a visszavágó, mint vártam… Ott, ahol bíztunk a győzelemben, veszítettünk, és ott, ahol vereségre számítottunk, nyertünk. Játékunkon érződött a győzelmi kényszer, és sajnos ez alkalommal nem úgy jött össze, ahogy reméltük, akartuk, de jövőre újra megpróbáljuk. A második szuperligás idényünket bronzéremmel zártuk, elégedettek vagyunk az eredménnyel, hiszen megvalósítottuk a célkitűzéseinket” – nyilatkozta érdeklődésünkre Teodor Simon, a Sepsi-SIC edzője. Eredmény: Sepsi-SIC–Pristavu Câmpulung 1–3 (továbbjutott: kettős győzelemmel és 6–3-as összesítéssel a Câmpulung). Mérkőzésenként: Demeter Lehel–Iulian Chiriță 1–3 (0–1), Dragoș Bujor–Alin Spelbuș 0–3 (0–2), Bojan Crepulja–Alexandru Manole 3–0 (1–2), Demeter–Spelbuș 1–3 (1–3).