Egy kutatás szerint nem sok értelme volt a lockdownnak

Egy kutatás szerint nem sok értelme volt a lockdownnak

A koronavírus-világjárvány első hulláma idején, 2020 tavaszán elrendelt lezárások mindössze 0,2 százalékkal csökkentették az Egyesült Államokban és Európában a Covid okozta halálesetek számát – derül ki a Johns Hopkins Egyetem által közzétett, több tanulmányra kiterjedő metaanalízisből.

„A metaanalízis arra a következtetésre jut, hogy a lezárások alig vagy egyáltalán nem voltak hatással a közegészségügyre, de hatalmas gazdasági és társadalmi költségeket okoztak ott, ahol bevezették őket… Ennek eredményeképpen a lockdown-politika megalapozatlan, és el kell vetni, mint világjárványpolitikai eszközt” – mondták a kutatók.

„Szinte semmi bizonyítékot nem találtunk arra, hogy Európában és az Egyesült Államokban elrendelt zárlatok jelentős hatást gyakoroltak volna a Covid-19 okozta halálozásra” – írták.

Hírdetés

Felülvizsgálták a kijárási tilalomról szóló rendeleteket is. Azok a tanulmányok, amelyek csak a kijárási tilalomról szóló rendeletekkel foglalkoztak, arra jutottak, hogy azok 5,1 százalékkal csökkentették a Covid-19 okozta halálozást.

A kijárási tilalomról szóló rendeleteket más zárva tartási intézkedésekkel együtt vizsgáló tanulmányok szerint azonban a kijárási tilalom valójában 2,8 százalékkal növelte a Covid-19 halálozást.

Nézzük, mit mondtak erről a kutatók! Milyen intézkedés csökkentette leginkább a halálozási arányt! Válaszok a galériában!


Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »