Digitális nomádként él a 17 éves fiú Károly Zsolt2024. 04. 29., h – 14:12
Lasse Stolley (17) digitális nomádként él vonatokon. Naponta több ezer kilométert utazik Németországban. Éjszakai vonatokon alszik, várótermekben reggelizik és nyilvános zuhanyzóban tisztálkodik.
Állandó lakcím: vonat
Stolley a Deutsche Bahn vonatain él Németországban. Éves bérletet vásárolt. Éjszaka az ülésen alszik, napközben programozóként dolgozik. Kollégái helyett utasok veszik körül.
„Egyáltalán nincs magánélet, ha vonaton élsz”
– mondja.
Neki ezzel nincs is problémája. Sőt, az ő szemében ez az életmód tele van előnyökkel. Az biztos, hogy nem kell aggódnia amiatt, hogy a „régi vágányon” él:
„Nagy szabadságom van, és minden nap eldönthetem, hová akarok menni, legyen az az Alpok, a nagyváros vagy a tenger. Teljesen rugalmas vagyok”.
A vonatjárattól, az időjárástól és a hangulatától függően dönt reggelente, hogy a Balti-tengerhez vagy Németország legmagasabb hegyére megy-e. Stolley gyakran túrázik, de a városnézést is kedveli. A fővárosban is szívesen száll le a vonatról:
„Berlin egyszerűen varázslatos. Könnyen közlekedhetek, és mindig van mit nézni”.
Emellett gyakran jár Frankfurtban és Münchenben is.
Hogyan lehet tizenkétszer megkerülni a Földet?
Stolley több mint 500 000 kilométert tett meg a német síneken, ami körülbelül egy tucat Föld körüli fordulatot jelent. 2022 nyarán, miután 16 évesen befejezte a középiskolát, elhagyta a Schleswig-Holstein tartománybeli Fockbekben lévő gyerekszobáját, és úgy döntött, belevág ebbe a kalandba. Egy YouTube-dokumentumfilmtől inspirálva éves vonatbérletet vásárolt, és a blogján dokumentálta korlátlan, Németországot átszelő utazásait.
Az első néhány hónap kihívást jelentett, lekésett vonatokat, éjszakánként idegen pályaudvarokon rekedt, de idővel megtanulta, hogyan kell csinálni. A legfontosabb dolog a szervezés. A holmiját egy 36 literes hátizsákba minimalizálta. Semmi felesleges dolgot nem visz magával:
„A legfontosabb a laptopom és a zajszűrő fejhallgatóm, ami legalább némi magánéletet biztosít nekem a vonaton”.
Veszélyes lehet…
A vonaton való élet évente körülbelül 10 000 euróba kerül neki. Ez magában foglalja a múzeumi belépőket és a nyilvános zuhanyzókat is. Élelmiszereit többnyire a szupermarketben vásárolja. A legtöbbet az egy évre szóló első osztályú vonatbérlet került neki; ezt diákkedvezménnyel vette 5 888 euróért. A szülei is támogatják őt.
Stolley rámutatott, hogy az éjszakai vonatokon gyakran ellopják a poggyászokat, különösen azokon, amelyek nagyvárosokon keresztül közlekednek. Több biztonsági személyzetet szeretne, hogy megelőzzék a lopásokat és az erőszakot, és hogy közbelépjenek a hangoskodó utasok esetén.
„Az a kívánságom, hogy adjunk visszajelzést a közlekedési vállalatoknak, például a Deutsche Bahnnak, vagy a vonatgyártóknak… és ezért fizetést is kapnék”
– mondja a tinédzser.
Lehet, hogy nem is jár messze ettől. A vasúti vezetőség munkatársai már meghívták őt az irodájukba, hogy megossza tapasztalatait és meglátásait. Egyelőre azonban még nem kapott ajánlatot arra, hogy velük dolgozzon. Így hát tovább utazik.
(pluska)
Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »