Írásbeli kérdést nyújtott be Dúró Dóra országgyűlési képviselő a honvédelmi miniszterhez Miért rekesztenek ki hazafiakat a létszámhiánnyal küzdő Honvédségből? címmel, melyre Benkő Tibor miniszter személyesen válaszolt, nem is tagadva, hogy a kiképzéseken gyakran a HVIM-et nevesítve mint nemzetbiztonsági kockázatot oktatják.
Dúró Dóra kérdésében rávilágított:
Sajnos még mindig sok panasz jut el a Mi Hazánk Mozgalomhoz, hogy kirekesztik azokat a Magyar Honvédségből (még a tartalékos rendszerből is), akik pl. a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom tagjai voltak, vagy a nemzeti radikális politikát bárhogyan segítették akár csak évekkel korábban. Ezt ráadásul hivatalos indoklás nélkül teszi a Honvédség, csak informálisan tudhatják meg olykor az érintettek, hogy pl. egy LMBTQP-felvonulás elleni tüntetésen való részvétel miatt minősítették eleve „alkalmatlannak”, vagy bontottak szerződést. Mikor vet véget a létszámhiánnyal küzdő Honvédség ennek a kirekesztő gyakorlatnak?
Ráadásul a kiképzéseken gyakran a HVIM-et nevesítve mint nemzetbiztonsági kockázatot oktatják, holott a patinás, bíróságon bejegyzett és törvényesen működő nemzeti szervezet körében inkább toboroznia kellene a Honvédségnek. A Mi Hazánk is szívesen látná a Honvédséget toborzó sátrával mozgalmunk majálisán, mely az ország legnagyobb majálisai is szoktak lenni, s melyen a Vöröskereszt is kitelepült már véradást szervező sátrával – számíthatunk hasonló közhasznú kitelepülésre a Honvédségtől is?
A Honvédségtől eltanácsolt hazafiak a legtöbb esetben nem kívánnak a nyilvánosságra lépni történetükkel, de van ellenpélda is: https://kuruc.info/r/20/207659 – az e cikk alanyát jelentő Polai Dávid az ott említett pszichológiai alkalmassági vizsgálat nyomán történt egy éves eltiltása után újra próbálkozott, maszkban lévén, a pszichológus nem ismerte fel, átment a vizsgán. Szerződését kötöttek 5 évre 6 hónap próbaidővel, de később telefonon hívta egy parancsnok, hogy még próbaidő lévén indokolás nélkül szerződést bontanak. Több hasonló esetről tudok konkrét információt, elérhetőséget is adni, amennyiben miniszter úr kivizsgáltatná a nemzeti radikális táborhoz tartozó honvédek politikai okokból való kirekesztését, ami sajnos még mindig általános gyakorlat az információink szerint.
Benkő Tibor honvédelmi miniszter mellébeszélő válaszában pusztán azt tagadta, hogy a honvédséghez jelentkezők politikai hovatartozását vizsgálnák, de sem a konkrét ügyet, sem a kérdésben felajánlott több hasonló esetet nem kívánja kivizsgálni, a HVIM nemzetbiztonsági kockázatként való bemutatását pedig nem is tagadta.
A létszámhiány tagadása is érdekes, hiszen akkor miért toboroznak komoly erőfeszítésekkel? Az ellenzéki képviselők által feszegetett létszámadatokat néhány éve titkosították, így csak sejtéseink lehetnek…
(Kuruc.info)
Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »