A Magyarországot uniós szinten ért támadásokat elemző honlapot indított az OIKOSZ Alapítvány www.eloreelitelve.hu címen; az internetes tanulmánykötet egyelőre a második Orbán-kabinet 2010 nyári megalakulása utáni első évet tekinti át, de készítői a fogadtatás fényében döntenek a folytatásról – hangzott el a honlap bemutatóján.
Panyi Miklós szerző-kutató, az Európai Parlament volt sajtótanácsosa munkájuk fontosságáról szólva az eseményen azt mondta: a kétharmados győzelem után az ország reflektorfénybe került, s azóta folyamatosan pellengéren áll, “az elmúlt öt évben felépült egy olyan kép Magyarországról, ami alapvetésként rögzíti, hogy megszűnt a jogállam, a demokratikus intézményrendszerek ellehetetlenültek, a bíróság nem független, egyébként pedig Magyarországon tombol a rasszizmus, a fasizmus és mindenféle sovinizmus”.
Ez a kép köszönőviszonyban sincs az általuk látott mindennapi valósággal – tette hozzá.
Hangsúlyozta; Magyarországon semmivel nem rosszabb a helyzet, mint bármelyik környékbeli államban. Azt is felvetette, ugyanezek a médiumok 2010 nyara előtt semmi kivetnivalót nem találtak az itteni helyzettel kapcsolatban, de a Fidesz első kétharmados győzelme után ez “teljesen megváltozik, és néhány hónap alatt felépül egy új kép Magyarországról”.
Nagy Ervin filozófus, politológus, a kiadvány mögött álló OIKOSZ Alapítvány elnöke azt mondta, hogy az országról uniós szinten valótlanságokat terjesztők nem önmaguk találták ki ezeket a történeteket, hanem Magyarországról súgtak nekik, s ezeket kapták fel a visszaesőben lévő támogatottságú liberális pártok és a baloldaliak.
Szerinte a magyarországi baloldalon történelmi előképe van az ilyen magatartásnak, hiszen évtizedekig “kijártak Moszkvába árulkodni”, legfeljebb a generációváltás után is megmaradtak ezek a beidegződések.
Hangsúlyozta, ami történt, az nem a kormány, hanem az ország és a magyar emberek lejáratása volt.
Stefka István, a Békemenet szervezője, a PestiSrácok.hu lapigazgatója szerint 2010-ben a szocialista és a liberális ellenzék összefogott az európai baloldali ellenzékkel, “és ugyanazt tette, amit 1918-ban, 1919-ben a magyar baloldal, hogy folyamatosan feljelentette Nyugaton Magyarországot”
Erre, tette hozzá, mindig voltak vevők, hiszen akadtak, akik abban voltak érdekeltek, “hogy Magyarország ne legyen erős”; mint mondta, a magyar ember nem szereti, ha gyalázzák, kétségbe vonják az ország barátságos, befogadó voltát, ezért hozták létre a Békemenetet, amikor annak ellenére nem enyhültek a támadások, hogy Orbán Viktor miniszterelnök Brüsszelben megfelelt a felvetésekre.
Stefka István elmondta, Magyarországgal kapcsolatban “fogy az európai balliberális erők mondandója”, mert köztük is mind többen ismerik fel, hogy nem esik egybe a valósággal az innen kapott muníció, így nem látszik, hogy szükség volna a közeli jövőben újabb Békemenetre.
Napi Gazdaság
Forrás:patriotaeuropa.hu
Tovább a cikkre »