A magyar női hokiválogatott visszajutott az elitbe

A magyar női jégkorong-válogatott visszajutott az elitbe, mivel 2-1-re legyőzte Franciaországot a klagenfurti divízió I/A-világbajnokság szombati, utolsó fordulójában.

Eredmény, 5. (utolsó) forduló: Magyarország-Franciaország 2-1 (0-1, 1-0, 1-0) gólszerzők: Jókai-Szilágyi (40.), Seregély (43.), illetve Baudrit (1.) Pat Cortina szövetségi kapitány csapata a Koreai Köztársaságot és Hollandiát egyaránt 2-0-ra legyőzte, majd Norvégiától és a házigazda Ausztriától is kikapott szétlövésben.

A kiegyenlített első harmad után a másodikban a magyar együttes játszott fölényben – ekkor 11-7 volt a kapura lövések aránya -, és az utolsó percben Jókai-Szilágyi Kinga találatával sikerült is egyenlítenie.

A tornáról az első két helyezett jut fel az elitbe, míg az utolsó Koreai Köztársaság kiesett a divízió I/B-be. Az állás: 1. (és feljutott) Norvégia 12 pont/5 mérkőzés, 2. (és feljutott) Magyarország 11/5, 3. Franciaország 10/5, 4. Ausztria 5/4, 5. Hollandia 4/4, 6. (és kiesett) Koreai Köztársaság 0/5

Forrás:ma7.sk