Szárnyal a felcsúti Puskás Akadémia

A Puskás Akadémia magabiztos, 3-0 arányú győzelmet aratott a vendég Fehérvár felett vasárnap, az OTP Bank Liga 7. fordulójában, ezzel átvette a vezetést a tabellán.

A Fejér vármegyei rangadó nagy fehérvári helyzettel kezdődött, mégis a Puskás Akadémia szerzett vezetést Lamin Colley révén. A folytatásban is a felcsúti gárda volt fölényben, a Fehérvárt láthatóan megfogta a bekapott gól, ennek ellenére a szünetig több lehetősége is adódott az egyenlítésre.

A második félidő hasonló forgatókönyv alapján kezdődött, mint az első: nagy vendéghelyzetek maradtak ki, a Puskás Akadémia pedig az első lehetőségét gólra váltotta. Ment előre becsülettel a Fehérvár, de újra a hazaiak voltak eredményesek, amivel eldöntötték a meccset. A Fehérvárnál csak annak örülhettek, hogy a hajrában hosszú kihagyás után pályára lépett a válogatott középpályás, Kalmár Zsolt.

Gólszerzők: Colley (12.), Nissila (62.), Levi (78.).