Kikapott Ovidiuban a Sepsi OSK (Labdarúgás, SuperLiga)

A sepsiszentgyörgyi csapat vasárnap eseménydús mérkőzésen 2–1-re alulmaradt az FC Farul Constanța vendégeként a SuperLiga tizedik fordulójában. A két kiállítást és két tizenegyest hozó találkozót követően a Sepsi OSK az idényben ötödször szenvedett vereséget, így a kilencedik helyre csúszott a táblázatban.

A mérkőzést a tengerparti csapat kezdte aktívabban, amely már a 12. percben előnybe került. Eduard Radaslavescu beadása után Rivaldinho továbbított a keresztlécre, viszont a brazil csatárt Niczuly Roland fejbe öklözte, ezért Kovács Szabolcs a videobíró segítségével tizenegyest ítélt, amelyet Denis Alibec gólra váltott (1–0). Ezt követően a sepsiszentgyörgyi együttes átvette a játék irányítását, a 19. percben Cosmin Matei szabadrúgásánál Mihai Bălașa a gólvonal közeléből mentett, majd a tapasztalt hátvéd a túloldalon közelről mellé bólintott, a 30. percben pedig megkapta a második sárga lapját, így Gheorghe Hagi legénysége emberhátrányban folytatta a találkozót. A székelyföldi alakulat létszámfölényben többet birtokolta a labdát, két egyenlítési lehetősége is akadt, azonban Alexandru Buzbuchi előbb bravúrral védte Mihajlo Nešković erős kísérletét, aztán magához ölelte Gabriel Debeljuh fejesét.

Szünet után a háromszéki kapus szabálytalankodott Narek Grigoryan ellen, így a játékvezető ismét a büntetőpontra mutatott. Niczuly hárította a sértett büntetőrúgását, ám a VAR kiszúrta, hogy a hálóőr mindkét lába a gólvonal előtt volt a lövés pillanatában, így a bíró megismételtette a tizenegyest, amelyet Alibec ezúttal értékesített (2–0). Az emberelőnyben játszó Sepsi OSK ötlettelenül támadott, ráadásul a 76. percben a csereként beállt Omar El Sawy utolsó védőként kézzel ütötte el a labdát, ezért piros lapot kapott. A pontrúgást elvégző Alibec közel járt a mesterhármashoz, azonban Niczuly nagyot védett, majd a hajrában a vendégek magasabb fokozatba kapcsoltak: Matei és Andres Dumitrescu lövését is hárította Buzbuchi, ezután Sherif Kallaku a felső lécet találta el. A ráadásban szépített a sepsiszentgyörgyi gárda, Isnik Alimi előkészítését követően Marius Coman a hálóba csúsztatott (2–1), viszont a pontszerzés elmaradt.

SuperLiga, alapszakasz, 10. forduló: FC Farul Constanța–Sepsi OSK 2–1 (1–0).

Ovidiu, Gheorghe Hagi Akadémia. Vezette: Kovács Szabolcs (Nagykároly). Farul: Buzbuchi – Sîrbu, Bălașa, Marins, Ganea – Radaslavescu (Popescu, 86.), Dican (Cercel, 86.), Vînă (Țîru, 56.) – Grigoryan (Nedelcu, 57.), Alibec, Rivaldinho (Dănuleasă, 35.). Vezetőedző: Gheorghe Hagi. Sepsi OSK: Niczuly – Ștefan (Coman, 70.), Niňaj, Ciobotariu – Nešković (Dumitrescu, 46.), Mino (Kallaku, 46.), Alimi, Oteliță (El Sawy, 59.) – Matei, Debeljuh, Oberlin (Drăghiceanu, 82.). Vezetőedző: Valentin Suciu. Gólszerzők: Alibec (12. – tizenegyesből, 52. – tizenegyesből), illetve Coman (90+2.). Sárga lap: Bălașa (18., 30.), Vînă (34.), illetve Mino (45.+1), Niczuly (49.). Kiállítva: Bălașa (30.). Piros lap: El Sawy (76.).

További eredmények: FC Botoșani–Gloria Buzău 3–3 (gólszerzők: Mouaddib 71., Aldair 74., Ongenda 89., illetve Budescu 40., Matricardi 81. – öngól, Ișfan 90+1.), Galaci Oțelul–Bukaresti Dinamo 1–1 (gsz.: Frederic 23., illetve Selmani 18. – tizenegyesből), FC Hermannstadt–Kolozsvári CFR 0–0, FCSB–FC Petrolul Ploiești 1–1 (gsz.: Băluță 3., illetve Tudorie 90+4.).

16. Buzău                    1          4          5          10–20    7

A sepsiszentgyörgyi csapat legközelebb szeptember 29-én, vasárnap 21.30-tól hazai környezetben lép pályára a címvédő FCSB ellen a SuperLiga 11. fordulójában.

Forrás:3szek.ro