Gyerekek a fedélzeten

Gyerekek a fedélzeten

Hőlégballonnal utazni felejthetetlen élményt nyújhat. Így van ez a gyerekekkel is, akik kalandvágyóak, kíváncsiak, és őszintén tudnak rácsodálkozni a világ szépségére. Akár fentről, a magasból is. 

Utazás ajándékba

Sokszor fejtörést okoz a szülőknek, hogy mivel lepjék meg gyermeküket. A mai élménycentrikus világban pedig mi sem lehet jobb ötlet, mintha egy életre szóló kalandot ajándékozunk. A Goballoon gyermek beszállókártyája tökéletes választás lehet a nagy eseményhez.

Tudvalevő, hogy a hőlégballonos utazás a legbiztonságosabb légi közlekedési forma. A szülőket ez megnyugtatja, de attól sem kell tartani, hogy a gyerekek unatkoznának közben. Az izgalmakat az jelenti majd, hogy nem tudjuk, pontosan merre fog vinni bennünket a szél, és hol szállunk le. Aggodalomra azonban semmi ok, a gyerekek ezt nagyon élvezik, és természetesen mindig biztonságban leszáll mindenki. 

A szelek szárnyán repülni a felhők között – ezt bizonyára a legtöbb gyerek élvezni tudná akár hosszasan is. Egy ilyen repülés azonban kb. egy órán keresztül tart. Ennyi idő áll rendelkezésre ahhoz, hogy rácsodálkozzanak az alattuk elterülő világra, és megkeressék iskolájukat a különös térképen, ami lent kibontakozik előttük. 

Milyen az idő odafent?

Tény, hogy minél inkább távolodunk a földfelszíntől, annál hidegebb lesz, de ez csak az igazán nagy magasságokban okoz érezhető lehűlést. A hőlégballon nem repül olyan magasra, hogy ezt érezni lehessen, hiszen az átlagos utazási magassága legfeljebb párszáz méter szokott lenni. 

Hírdetés

Ezenkívül a ballon felfűtésekor az égő is gondoskodik róla, hogy ne fázzunk. Sőt, kifejezetten melegnek is érezhetjük. Ha félünk, hogy túlságosan forró lesz, vigyünk magunkkal egy baseball sapkát, ez ugyanis elegendő védelmet ad a sugárzó hőtől. 

Kalandok földön és égen

Azt gondolhatnánk, hogy a kosár instabil lesz, ez azonban nem igaz. Kifejezetten szilárdan áll utazás alatt, nem imbolyog – kivéve, ha szándékosan mozgatják az utasok.

Ha elszomorodnának, mert lassan elérkezik a leszállás ideje, akkor van egy jó hírünk: az igazi kaland most kezdődik. A hőlégballonokat nem igazán lehet irányítani, így a földet érés is egészen speciálisan történik. Két dolog kell ahhoz, hogy megálljon a repülő eszközünk, az egyik a súrlódás, a másik pedig a pilóta ügyessége, miközben “kifogja a szelet a vitorlából”. 

Ha gyenge, szinte nem is érezhető szél van, akkor puhán és csendesen tud földre szállni a hatalmas ballon. Jellemzően azonban ennél nagyobb szokott lenni a talajmenti szél, ilyenkor pedig a kupola még métereken keresztül húzhatja maga után a kosarat. 

Mitől lesz biztonságos?

Sokan talán nem is gondolnák, hogy mennyire biztonságos formája ez a repülésnek. Sokkal egyszerűbb szerkezetről van szó, mint a repülőgépek esetében. Kevés műszer – kevés hibaforrás. Mivel szinte nem lehet beszélni műszaki hibáról, így az ebből eredő balesetek száma is nagyon alacsony. 

A fentiek ismeretében talán már meg is hoztuk a döntést, hogy milyen élményt kap csemeténk legközelebb.

(x)


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »