A devizahitelesekkel szembeni végrehajtási eljárások azonnali leállítását követeli a Mi Hazánk

A devizahitelesekkel szembeni végrehajtási eljárások azonnali leállítását követeli a Mi Hazánk

Toroczkai László, a Mi Hazánk Mozgalom elnöke pénteken a Magyar Országos Közjegyzői Kamara budapesti székházában járt, petíciót adott át az elnök távollétében az ügyvezetőnek, majd a Pasaréti út 16. szám alatti székház előtt sajtótájékoztató keretében ismertette a devizahitelesekkel és a banki károsultakkal szembeni hatósági végrehajtásokkal kapcsolatosan a Kamarához intézett kérdéseit. Mozgalma nevében Toroczkai a végrehajtási eljárások azonnali leállítását, illetve a velük kapcsolatos jogi anomáliák kivizsgálását követelte, miután a közjegyzők és a Közjegyzői Kamara a pártatlanság látszatát is elveszítette.

A bankok és a Közjegyzői Kamara a banki károsultakkal szembeni összejátszásának lehetőségére a Mi Hazánk Mozgalom akkor gondolt először, amikor az ügyészség megszüntette a két évig húzódó nyomozást a devizahiteles banki károsultakat segítő, védelmező Gulya Tibor ellen, akinek ezt a nemes tevékenységét a csalás bűncselekményének (sic!) kívánták minősíteni. A nyomozás megszüntetése egyben azt is bizonyította, hogy Gulya Tibor ellen politikai, koncepciós jellegű eljárást folytattak. A Gulya Tibor elleni nyomozást megszüntető ügyészségi határozatban olvasható egyik tanúvallomás szerint egy pénzintézeti dolgozó azt állítja, hogy a Magyar Bankszövetség fölvette a kapcsolatot a Magyar Nemzeti Bankkal és a Közjegyző Kamarával az egységes álláspont kialakítása érdekében, jelentette ki Toroczkai László.

Ez viszont azt jelenti, hogy az érdekelt felek együttműködnek, s egységes álláspontot akarnak kialakítani a devizahitelesekkel, a banki károsultakkal szembeni jogi küzdelem során, mondta a Mi Hazánk elnöke, majd következtetésként kijelentette: a Közjegyzői Kamarának minden ügyben pártatlannak kell lenni, főleg azért, mert a végrehajtási záradékok kiállítása során a közjegyzők, s a Közjegyzői Kamara anyagilag érdekelt, hiszen a közjegyzői költséget az adósra hárítják. Sikeres végrehajtás esetén ez a behajtott összeg ugyanis a közjegyzőkhöz, a Közjegyzői Kamarához kerül. Megítélésünk szerint már ez utóbbi tény miatt is sérül a közjegyzők pártatlansága, jelentette ki Toroczkai.

Hírdetés

Gulya Tibor segítségével mi azonban még a fentebb említett pénzbehajtási összeg eseténél jóval súlyosabb ügyre is fényt derítettünk, folytatta Toroczkai. Látható az is, hogy jelenleg valamennyi végrehajtási záradék kiállítását a közjegyzők és a Közjegyzői Kamara törvénytelenül végzi. A Mi Hazánk Mozgalom álláspontja szerint ezért az összes folyamatban levő végrehajtási eljárást azonnal le kell állítani, elsősorban addig, amíg kivizsgálják: hogyan lehetséges az, hogy számos olyan jogerős ítélőtáblai, törvényszéki ítélet, döntés született, amely kimondja, hogy a végrehajtási záradékot olyan okiratba foglalták a közjegyzők, amely nem felel meg a törvényes előírásoknak. Éppen ezért a Mi Hazánk Mozgalom szerint amíg független szakértők, vagy akár maga a kormány nem vizsgálja meg ezt a visszás helyzetet, addig a végrehajtási eljárásokat le kell állítani, hangsúlyozta Toroczkai.

A 2014. évi 40-es törvény, amellyel a kormány szerette volna rendezni a banki károsultak helyzetét, pontosan szabályozza, hogy a bankok által alkalmazott úgynevezett árfolyamrés tisztességtelen követelés, tisztességtelenül fölszámított összeg. A mi vizsgálódásaink során azonban kiderült, hogy a bankok nem a törvénynek megfelelően számolnak el azokkal az adósokkal, akik ellen szeretnének végrehajtási eljárásokat kezdeményezni. Mert, ha megfelelően alkalmazzák a törvényt, kiderül, hogy a bankok az adósoknak csak a visszajáró összeg felével számolnak el. Magyarán, a bankok bármelyik lehetőséget alkalmazzák az adósokkal szemben, lehetetlenné tenné azt, hogy a közjegyzők kiállítsák a végrehajtási záradékot, amelynek értelmében elkezdődhet a végrehajtási eljárás, jelentette ki a Mi Hazánk Mozgalom elnöke, majd megismételte, hogy az ismertetett anomáliák miatt minden végrehajtási eljárást föl kell függeszteni, és ki kell vizsgálni a jogi visszásságokat.

A sajtótájékoztatón jelen volt a devizahitelesek és banki károsultak jogait védő, s ezért a rendőrség és bankok által igazságtalanul meghurcolt, politikai koncepciós jellegű eljárásnak alávetett Gulya Tibor, a Mi Hazánk Mozgalom tiszteletbeli tagja, aki ellen a Budapest XIV. és XVI. kerületi Ügyészség megszüntette a nyomozást. Gulya Tibor korábban számos pert nyert meg, s ezzel segített a bankok által megkárosított embereknek.

Hering József – Kuruc.info


Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »