Vereséggel kezdték a tavaszi idényt a háromszéki csapatok (Labdarúgás, 3. Liga)

Vereséggel kezdték a tavaszi idényt a háromszéki csapatok (Labdarúgás, 3.  Liga)

A Sepsi OSK II. és a Kézdivásárhelyi SE is vereséggel kezdte a tavaszi idényt. A sepsiszentgyörgyi csapat pénteken hazai pályán 1–0-ra kikapott a sereghajtó Brassói SR együttesétől, míg a felső-háromszéki alakulat szombaton szintén 1–0-ra maradt alul a Brassói Kids Tâmpa vendégeként a harmadosztályú bajnokság 16. fordulójában.

Közel hetvenfős szurkolótábor kísérte el Sepsiszentgyörgyre a Cenk alatti város csapatát. A szemerjai stadionban az első lehetőség a téli szünetben a játékoskeretét megerősítő vendégek előtt adódott, David Iordache kapáslövése célt tévesztett, ezt követően azonban a házigazdák akarata érvényesült. A szülővárosába visszatérő Veress Zsombor a bal alsó mellé bólintott, Denis Horciu fejesét hárította Raul Băilă, aki nem sokkal később Paul Popa veszélyes lövését szögletre tolta. Valentin Suciu együttese a szünethez közeledve vezetést szerezhetett volna, viszont Kocsis Norbert emelése a keresztlécről vissza­pattant.

A második félidő elején a háromszéki gárda próbálkozott először, ám Iustin Grigore lapos lehetőségét blokkolták a védők, majd átvette a találkozó irányítását a brassói alakulat, amely a 61. percben előnybe került. Eduard Rența először egy szabadrúgást követően senkitől sem zavartatva fölé továbbított, majd egy szöglet után a bal felsőbe fejelt (0–1). A folytatásban is a vendégcsapat játszott veszélyesebben, George Tudoran lövését védte Vlad Tănasă, nem sokkal később pedig Brian Lemac közeli próbálkozása csattant a kapufán. A Sepsi OSK II. csak a ráadásban járt közel az egyenlítéshez, Grigore pontrúgását és emelését is védte a hálóőr, így a Brassói SR három ponttal kezdte az évet, míg a piros-fehér mezesek tizedszer szenvedtek vereséget az idényben.

3. Liga, alapszakasz, 16. forduló: Sepsi OSK II.–Brassói SR 0–1 (0–0). Sepsiszentgyörgy, városi stadion. Vezette: Florin Vremăroiu (Moreni). Sepsi OSK II.: Tănasă – Popa, Vereguț, Moroșanu, Bujdosó, Grigore, Horciu (Bena, 68.), Stanislav (Batzula, 82.), Kocsis (Coman, 76.), Gyulai (Crantea, 76.), Veress. Edző: Valentin Suciu. Brassó: Băilă – Stelian, E. Rența, Stoian, Gödri, Dima, Iordache, Danciu (Dedu, 80.), D. Popa, Tudoran (Răchișan, 86.), Lemac (Cenk, 90+1.). Edző: Ioan Naghi. Gólszerző: E. Rența (61.). Sárga lap: Bujdosó (37.), Grigore (74.), Moroșanu (81.), illetve Danciu (35.), Gödri (50.), D. Popa (79.), Cenk (90+3.).

További eredmények: Zernesti Olimpic–Barcarozsnyói Olimpic 1–1 (gólszerzők: Marinescu 42., illetve Lupan 60.), Viitorul Curița–Székelyudvarhelyi FC 1–0 (gsz.: Nechita 37.), Brassói Kids Tâmpa–Kézdivásárhelyi SE 1–0 (gsz.: Goșman 30.), FC Câmpulung Muscel–Tatrang 7–1 (gsz.: Dumitrescu 5., 55., 68., Ghiță 50. – tizenegyesből, Stancu 60., Ciaccio 77., Longher 90., illetve Gâlborcea 76.).