Üzentek a háttérhatalmak, az EP-vita csak színjáték volt

Nem a magyar kormányt, hanem Magyarországot büntették meg azzal, hogy az Európai Parlament elfogadta a magyarországi demokrácia és jogállamiság helyzetéről szóló Sargentini-jelentést. Ilyen nem volt még a történelem folyamán, hogy egy nemzetet így bealázzanak – hangzott el Civil kör című műsorunk legutóbbi adásában.

Civil kör című műsorunk legutóbbi adásában ezúttal Simon János politológus, ifj. Lomnici Zoltán alkotmányjogász és Németh Alajos rockzenész fejtette ki véleményét a héten Strasbourgban lezajlott koncepciós eljárásról.

Simon János szerint a mostani események bizonyos értelemben hasonlítanak Trianonhoz. Apponyi Albert 1920. január 16-án elmondott zseniális védőbeszéde már nem érdekelte a nagyhatalmakat, vagyis nem sikerült a békeszerződés feltételein semmit sem enyhíteni.

Most is már előre megvolt a döntés, a háttérhatalmak ezt átgondoltan végigvitték, megvolt a kellő színjáték
– emelte ki a politológus, aki szerint Orbán Viktornak nem beszédet kellett volna mondania, hanem egy viccet, hiszen egy vicc szintjén lehetett komolyan venni az Európai Parlamentet.

Hírdetés

Ifj. Lomnici Zoltán arra hívta fel a figyelmet, hogy a Sargentini-jelentést három részre lehet osztani, a múltban régen lezárt „sérelmek” felsorolására, a hazugságokra és a nyitott kérdésekre.

Azért az példátlan, hogy kötelezettségszegési eljárás van folyamatban a felsőoktatási törvény módosítása és a civiltörvény tekintetében, az Európai Parlament pedig már most hoz egy ítéletet – emelte ki Lomnici, aki úgy véli, az egyik legfelháborítóbb az volt, hogy a szavazás napján a Financial Times és a The New York Times is gyakorlatilag vezércikkben utasította az EP-képviselőket, hogy szavazzák meg a jelentést.

Az alkotmányjogász szerint – minden összeesküvéselmélet nélkül – a háttérhatalmak üzentek az Európai Parlement képviselőinek, hogy ne merjenek szembeszállni, mert „betelt a pohár és Magyarország tekintetében lépni kell”.

echo tv


Forrás:hunhir.info
Tovább a cikkre »