Újabb korrupciós botrány, az autópálya-rendőrök után most pénzügyőrökre csaptak le

Újabb korrupciós botrány, az autópálya-rendőrök után most pénzügyőrökre csaptak le

Hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette miatt gyanúsítottként hallgatott ki és vett őrizetbe a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) tizenhat, a beregsurányi magyar-ukrán határállomáson szolgáló pénzügyőrt – közölte a főügyész.

Keresztes Imre közleményében azt írta, a megalapozott gyanú szerint a beregsurányi közúti határátkelőhelyen szolgálatot teljesítő pénzügyőrök a Magyarország területéről Ukrajnába kilépő és általános forgalmi adót visszaigénylő emberektől a hivatalos eljárásuk során

rendszeresen jogtalan előnyt, jellemzően készpénzt fogadtak el.

A pénzügyőrök a korrupciós tevékenységet egymás cselekményeiről tudva, az adott szolgálatban dolgozó osztályvezetők segítségével rendszeresen és szervezett módon, legkésőbb 2018 novemberétől végezték – tette hozzá a főügyész.

Hírdetés

A Nemzeti Védelmi Szolgálat feljelentése alapján indult ügyben a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség kedden házkutatást és motozást tartott a határállomás egyes részein, illetve a gyanúsítottak lakó- és tartózkodási helyén több regionális nyomozó ügyészség, a Nemzeti Védelmi Szolgálat, a Készenléti Rendőrség és a Terrorelhárítási Központ közreműködésével.

Az ügyben gyanúsítottként kihallgatott tizenhat – köztük öt tiszti rendfokozatú – pénzügyőrt őrizetbe vették,

az ügyészség valamennyiük letartóztatását indítványozza. Az akció során a pénzügyőrökön kívül egy polgári személyt is kihallgattak hivatali vesztegetés bűntettének gyanújával. A kényszerintézkedés elrendeléséről a Debreceni Járásbíróság fog dönteni – olvasható a közleményben.

Keresztes Imre megjegyezte, a vesztegetést elfogadó pénzügyőrökkel az ügyészség 151 rendbeli bűncselekmény megalapozott gyanúját közölte, a terhükre rótt legsúlyosabb bűncselekmény – a bűnszervezetben, az előnyért hivatali kötelességét megszegve üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette – büntetési tételének felső határa huszonnégy év szabadságvesztés.


Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »