Új elitfegyvernem született Magyarországon

Új elitfegyvernem született Magyarországon

Tíz magyar honvédtiszttel létrejött a Magyar Honvédség új, az űrhadviseléssel foglalkozó elitfegyvernemének magva. A katonák a Debreceni Egyetemen több más felsőoktatási intézmény, cégek és a honvédség együttműködésében kaptak XXI. századi tudást.

Böröndi Gábor altábornagy  szerint

azért fontos az űr a Magyar Honvédség szempontjából, mert maga a műholdas távközlés, a távérzékelés, az adatok továbbítása a közeli jövőben már nem a földön fog történni, 2030–2040 táján a nagyhatalmak a vezetési pontjaikat kitelepítik a világűrbe.

A Magyar Honvédség parancsnokhelyettese hangsúlyozta: Magyarországnak és a Magyar Honvédségnek elemi érdeke, hogy tudja, mi folyik az űrben, enélkül a haderőfejlesztés több eleme is óriási csorbát szenved, ezért döntött úgy a Magyar Honvédség vezetése, hogy a Debreceni Egyetemmel, a Műszaki Egyetemmel, az Eötvös Loránd Tudományegyetemmel és számos ipari céggel együttműködve kezdje meg ezt a képzést.

Az okleveleket Németh Szilárd adta át a tanfolyamot elvégző tíz honvédtisztnek. A Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára azt mondta: a nagyhatalmak, de a feltörekvő országok is arra készülnek, hogy kilépjenek az űrbe, és onnan irányítsák a földi életet. Az államtitkár szerint ennek vannak nemzetbiztonsági, gazdasági kockázatai és előnyei is.

Magyarország sem a NATO szövetségi rendszeren belül, sem a magyar biztonságpolitikát tekintve nem maradhat le, ezt szolgálják az űrkiképzésben részt vevő katonák

Hírdetés

– hangsúlyozta.

Németh Szilárd szerint az űrhadviselés a világ olyan kihívásai közé tartozik, mint a terrorizmus, az illegális migráció vagy a kiberhadviselés, utóbbi pedig összefügg az űrben elfoglalt helyével az országnak.

Ferencz Orsolya, a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) űrkutatásért felelős miniszteri biztosa az oklevélátadón azt mondta,

a 21. század emberének a történelmét a világűrben írják.

– Az űripar, az űrtudomány és a Magyar Honvédség jó együttműködéséhez a KKM – amely 2018 óta felügyeli Magyarország űrtevékenységét – a jövőben is minden segítséget megad – jelezte a miniszteri biztos.

Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora az oklevelek átadása előtt azt mondta:

a három hazai egyetem és a vállalatok együttműködése az űrképzésben a nemzeti összefogás eredménye, hogy speciális ismeretekkel vértezzék fel a katonákat az űrhadviselésre, amely „a legelitebb fegyvernem az új Magyar Honvédség történetében”.


Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »