Timmermans tovább keménykedik hazánkkal

Nem elegendő egy meghallgatás a Magyarországgal szemben megindított eljárás ügyében

Újabb meghallgatĂĄsokra van szĂźksĂŠg a hĂŠtfői utĂĄn az eurĂłpai uniĂłs alapszerződĂŠs hetes cikke alapjĂĄn MagyarorszĂĄggal szemben megindĂ­tott eljĂĄrĂĄs ĂźgyĂŠben, de az lĂĄtszik, hogy a tĂśbbi tagorszĂĄg kĂŠsz kĂŠrdĂŠseket feltenni, a magyar kormĂĄny pedig arra, hogy megprĂłbĂĄljon ezekre vĂĄlaszt adni – mondta Frans Timmermans, az EurĂłpai BizottsĂĄg első alelnĂśke.

Az európai ügyekkel foglalkozó miniszterek hétfői brüsszeli tanácsülésén sor került a magyar kormány első meghallgatására a jogállamisági eljárás részeként.

Tytti Tuppurainen, az EU soros elnĂśksĂŠgĂŠt betĂśltő FinnorszĂĄg kĂŠpviselője arrĂłl szĂĄmolt be, hogy az ĂźlĂŠs hosszĂş volt, de „nagyon egyĂźttmĹąkĂśdő” szellemben zajlott, ĂŠs a kĂśvetkező hetekben-hĂłnapokban dĂśntenek majd a tovĂĄbbi lĂŠpĂŠsekről.

Újságírói kérdésre válaszolva kijelentette, hogy az eljárás nem irányul senki ellen, minden félnek érdeke, hogy a kérdéses ország bemutathassa az álláspontját.

Hírdetés

Frans Timmermans rámutatott, hogy a Sargentini-jelentés, amelynek alapján megindították az eljárást, meglehetősen összetett és sok területet lefed, ezért esetleg meg lehetne hívni a jövőbeli meghallgatásokra azon nemzetközi szervezeteket is, amelyek jelentéseire hivatkoztak a dokumentumban, például a Velencei Bizottságot, s így fókuszáltan végigvenni bizonyos témákat.

HozzĂĄtette, tĂŠvedĂŠs azt hinni, hogy a novemberben hivatalba lĂŠpő Ăşj EurĂłpai BizottsĂĄggal vĂŠget ĂŠr majd egy korszak, minthogy az Ăşj testĂźlet azonos eltĂśkĂŠltsĂŠggel fog fellĂŠpni a jogĂĄllamisĂĄg vĂŠdelmĂŠben. „A jogĂĄllamisĂĄg tisztelete nĂŠlkĂźl nincs EurĂłpai UniĂł” – fogalmazott.

AmĂŠlie de Montchalin francia kĂźlĂźgyi ĂĄllamtitkĂĄr ismertette a francia-nĂŠmet kĂśzĂśs ĂĄllĂĄspontot, amelynek ĂŠrtelmĂŠben a magyarorszĂĄgi helyzet „aggodalomra ad okot”.

Ezzel szemben Konrad Szymanski lengyel kĂźlĂźgyminiszter-helyettes leszĂśgezte: VarsĂł szerint a magyar kormĂĄny intĂŠzkedĂŠsei nem jelentenek rendszerszintĹą veszĂŠlyt a demokratikus normĂĄkra.

Varga Judit igazságügyi miniszter kiemelte, a meghallgatás a bevándorláspárti erők bosszúhadjáratának újabb állomása volt. Mint mondta, tételesen cáfoltak minden vádat és hamis állítást, de a politikai boszorkányüldözés oka egyértelműen az, hogy a magyarok többször is nemet mondtak a migrációra.

Sajtóhírek szerint eközben az Európai Parlament illetékes bizottságának elnöke levelet küldött a tagállamok kormányait tömörítő tanácsnak, sérelmezve, hogy az EP nem képviseltethette magát az ülésen.


Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »