Tartalékos csapattal győzött idegenben a KSE (Labdarúgás, 3. Liga)

Tartalékos csapattal győzött idegenben a KSE (Labdarúgás, 3.  Liga)

A harmadosztályú bajnokság alsóházában érdekelt Kézdivásárhelyi SE tartalékosan 4–1-re diadalmaskodott az FC Hermannstadt II. vendégeként, míg a Sepsi OSK II. vereséggel zárta a felsőházat, miután 2–0-ra kikapott az FC Pucioasa otthonában. A sepsiszentgyörgyi csapat a playoffban egyszer győzött, kétszer döntetlent játszott és hatszor kikapott, így a negyedik helyen fejezte be a rájátszást. A céhes városi együttesre még vár egy mérkőzés a playoutban, szombaton a Plopeni látogat a Sinkovits Stadionba.

A kézdivásárhelyi alakulat Gazda József, Fábián Róbert és Gáll Attila nélkül, tizennégy fős kerettel utazott Szeben megyébe, azonban a tartalékos felállás nem szegte kedvét a kék-fehér mezeseknek, akik Pakucs Norbert góljával már a 4. percben vezetést szereztek. A kézdivásárhelyi gárda az első negyedórában uralta a mérkőzést, viszont ezt követően feljavult a házigazdák játéka, akik a 27. percben Rareș Iaru találatával egyenlítettek. A szünet jót tett a felső-háromszéki labdarúgóknak, rendezték soraikat, és a második félidőben esélyt sem adtak ellenfelüknek. A 65. percben Szőcs László ismét előnyhöz juttatta csapatát, majd a 78. percben Pakucs másodszor is eredményes volt. A hajrában szintén a vendégek akarata érvényesült, a 87. percben Sánta Loránd beállította a végeredményt.

Az Andrási Alexandru irányította megyeszékhelyi együttes két veretlen fordulót követően pénteken ismét kikapott. A fiatal piros-fehér mezesek az FC Pucioasa vendégeként elszenvedett vereséggel zárták a 2021–2022. évi idényt. A házigazdák a 8. percben Tiberiu Calofir révén szereztek vezetést, amire a szünetig nem tudott válaszolni a sepsiszentgyörgyi gárda. A második félidőben növelte előnyét a Dâmbovița megyei alakulat, a 74. percben Richard Țilică betalált, így a Sepsi OSK II. hatodszor maradt alul a playoffban. Az 5. csoportban a Székely­udvarhelyi FC végzett az első helyen, az osztályozón a Viitorul Dăești lesz az ellenfele, míg a második helyen záró FC Pucioasa a Slatina ellen küzd. A párharcok első felvonására szerdán, a visszavágókra szombaton kerül sor.

Eredmények, 9. forduló: * playoff: FC Pucioasa–Sepsi OSK II. 2–0 (gólszerzők: Calofir 8., Țilică 74.), Barcarozsnyói Olimpic–Székelyudvarhelyi FC 1–0 (gsz.: Staicu 78.) * playout: FC Hermannstadt II.–Kézdivásárhelyi SE 1–4 (gsz.: Iaru 27., illetve Pakucs 4., 78., Szőcs 65., Sánta 87.), Brassói Kids Tâmpa–Brassói SR 2–1 (gsz.: Popa 56., Spătaru 90., illetve Potecu 74.), Plopeni–Blejoi 3–0 (gsz.: Simionescu 25., Ciobanu 64., Stoica 88.).