Szorulni fog Szlovénia és Spanyolország izraeli nagykövete, mert országaik a terrorállam érdekei ellen szavaztak az ENSZ-ben

Berendelték az izraeli külügyminisztériumba Szlovénia és Spanyolország izraeli nagykövetét, mert pénteken az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának rendkívüli ülésén kormányuk támogatta, hogy független nemzetközi vizsgálóbizottságot hozzanak létre a múlt hétfői tüntetésen a Gázai övezet határán történt palesztin halálesetek kivizsgálására – jelentette a Háárec című izraeli újság honlapja hétfőn.

Kedden várhatóan Belgium nagykövetét is a minisztériumba hívatják ugyanebből az okból, ugyanis hazája huszonnyolc másik országgal együtt szintén elfogadta az ülésen a Pakisztán és más muszlim országok beterjesztette javaslatot. A pénteki genfi döntés szerint a nemzetközi bizottság az emberi jogi helyzetet fogja vizsgálni Ciszjordániában, Kelet-Jeruzsálemben és a Gázai övezetben.

Az indítványt azután szavazták meg, hogy múlt hétfőn hatvankét palesztint lőttek agyon izraeli katonák a Gázai övezetet vezető Hamász szervezte határ menti tüntetéseken, amikor a palesztinok megpróbálták megrongálni a határkerítést vagy átkelni azon.

Csak az Egyesült Államok és Ausztrália ellenezte

Hírdetés

Az ENSZ Emberi Jogi Tanácsában a bizottság létrehozását huszonkilenc igen és két nem mellett, tizennégy tartózkodással fogadták el. Csak az Egyesült Államok és Ausztrália ellenezte a javaslatot, az Egyesült Királyság, Németország, Szlovákia, Horvátország és Magyarország tartózkodott a szavazáson. „A megölt palesztinok döntő többsége a Hamász aktivistája volt az Emberi Jogi Tanács állításával teljesen ellentétben, ahogy azt a Hamász szervezet vezetője maga is kijelentette” – indokolta az izraeli külügyminisztérium a döntés elutasítását.

A Hamász vezetői néhány nappal a történtek után bejelentették, hogy a hétfői tüntetéseken lelőttek közül ötvenen tartoztak a szervezetükhöz.

Izrael maga is elkezdte kivizsgálni a tömegdemonstráción történteket, és a külügyminisztérium közleménye szerint ezért is tiltakozik a szerinte "nem megfelelő politikai indítékkal létrehozott" külső vizsgálóbizottság tevékenysége ellen.

(MTI nyomán)


Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »