Szoros küzdelemben maradt alul a tartalékos Sepsi OSK (Labdarúgás, SuperLiga)

Vereséggel hangolt a szerdai Román Kupa-döntőre a tartalékos sepsiszentgyörgyi csapat, amely szombaton hazai közönség előtt 2–1-re kikapott a Kolozsvári CFR együttesétől a SuperLiga felsőházi rájátszásának 9. fordulójában.

Remek ritmusban kezdték a mérkőzést a csapatok, az első negyedórában a tartalékosan pályára lépő házigazdák beszorultak, míg az agresszíven letámadó vendégek többet birtokolták a labdát. A kolozsvári mezőnyfölény ellenére a kontrákra berendezkedő házigazdák többször is veszélyeztettek, azonban Simone Scuffet hárította Ion Gheorghe lövését, nem sokkal később pedig Varga Roland próbálkozása kapu fölé szállt.

A Kolozsvári CFR félóra elteltével vezetést szerzett, a háromszéki védelem nem tudott felszabadítani egy előrevágótt labdát, ezt kihasználva Claudiu Petrila 18 méterről a jobb alsóba bombázott (0–1). Nem sokkal később egyenlíthetett volna a székelyföldi gárda, viszont Gheorghe senkitől sem zavartatva fölé bombázott. Szünet előtt Cristiano Bergodi legénysége mégis betalált, a 43. percben Tamás Márk remek indítása után a kiugró Alexandru Tudorie a bal felsőbe továbbított (1–1).

A második félidőben Dan Petrescu együttese veszélyesebb volt, ám Bismark Boateng gólját a videóbíró segítségével Sorin Costreie les miatt érvénytelenítette. Cristian Manea és Alin Fica lehetőségét védte Răzvan Began, aki a 82. percben Petrila lövését is kiütötte, a kipattanót azonban Rangelo Janga a hálóba gurította (1–2), így a legutóbbi öt kiírást megnyerő Kolozsvári CFR fontos lépést tett a bronzérem megszerzése felé.

SuperLiga, felsőházi rájátszás, 9. forduló: Sepsi OSK–Kolozsvári CFR 1–2 (1–1).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, 4400 néző. Vezette: Sorin Costreie (Buftea). Sepsi OSK: Began – Dumitrescu, Tamás, Niňaj, Bălașa (Dimitrov, 63.) – Varga (Matei, 67.), Rodríguez (Francisco Júnior, 79.), Păun, Gheorghe (Rondón, 79.) – Šafranko (Aganović, 67.), Tudorie. Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Kolozsvár: Scuffet – Manea, Matias (Țîru, 46.), Burcă, Camora (Peteleu, 32.) – Cvek, Boateng – Fica, Bîrligea (Maglica, 79.), Petrila (Muhar, 90.) – Janga (Hoban, 90.). Vezetőedző: Dan Petrescu. Gólszerzők: Tudorie (43.), illetve Petrila (33.), Janga (82.). Sárga lap: Matias (18.), Cvek (45+1.), Manea (75.), Peteleu (90+5.).

További eredmények, playout: FC Hermannstadt–Kolozsvári Universitatea 1–2 (gólszerzők: Opruț 23., illetve Bic 58., Nistor 90+5. – tizenegyesből), Chindia Târgoviște–FC Voluntari 2–2 (gsz.: Neguț 48., Șerban 75., illetve Damașcan 42., Meleke 45+2.), FC Argeș–FC Petrolul Ploiești 3–0 (gsz.: Tofan 27., Jobello 86., Jakolis 90+3.), Aradi UTA–FC U Craiova 1–1 (gsz.: Postolachi 48., illetve Van Durmen 75.), FC Botoșani–Mioveni 5–1 (gsz.: Mailat 9., 88., Dican 40., Roman 83., Florescu 90+2., illetve Gutea 45.).

6. Sepsi OSK              1          2          6            9–14  26

A háromszéki csapat május 28-án, vasárnap 20.30-tól az Universitatea Craiova vendégeként zárja az idényt.

10. Mioveni                 0          0          9            1–19  11

A Mioveni és a Chindia Târgoviște búcsúzott az élvonalbeli bajnokságtól, míg az Aradi UTA és az FC Argeș osztályozót játszik a bennmaradásért.