Sikkasztás gyanújába keveredett a Debrecen és a Ferencváros volt válogatott futballistájának, a DVSC jelenlegi sportigazgatójának tüzépes cége
Közel két hónapja nem hajlandó kiadni a vevőnek a Tüzépker Debrecen Kft. azt az összesen 54 millió 500 ezer forint értékű építőanyagot, amit a Széles Trend Építő Kft. még 2020. szeptember és november hónapokban rendelt meg – a teljes vételár megfizetésével – a cégtől. A tüzépes vállalkozást 2020. december végétől két ex-futballista, a Debrecen, a Ferencváros, valamint számos külföldi klub egykori játékosa, a DVSC jelenlegi sportigazgatója, a 31-szeres válogatott Tőzsér Dániel, valamint sógora, Lénárt Szabolcs, a Derecske volt labdarúgója irányítja. Amint az alábbi történetből kiderül, meglehetősen sajátosan.
A Széles Tend Építő Kft. hosszú évek óta áll üzleti kapcsolatban a Tüzépker Debrecen Kft.-vel. 2020 szeptemberében és novemberében az építőipari cég jelentős mennyiségű, összesen több mint 56 millió forint értékű építőanyagot rendelt meg – a teljes vételár átutalással történő megfizetésével – a tüzépes társaságtól. A vevő abban állapodott meg a Tüzépkerrel, hogy a kifizetett termékeket nem szállítja el, a kereskedő vállalta azok tárolását mindaddig, amíg a Széles Trend Építő nem kéri a kiszállítást vagy a kft. munkatársai nem mennek az áruért. A megvásárolt építőanyagok egy részéről az eladó tárolási bizonylatot állított ki a vevő részére.
2020. október 30-án – a megrendelő kérésére – mintegy 1 millió 500 ezer forint értékű tetőcserép kiszállításra került a korábban megvásárolt mennyiségből.
„2021. január elején jeleztem a Tüzépker Debrecen Kft. illetékeseinek, hogy szükségünk lenne a még ki nem szállított építőanyagokra, de legalábbis azokra a vasanyagokra, zsalukövekre, amelyek egy idősotthon építésének megkezdéséhez voltak szükségesek” – magyarázta a Trend Építő Kft. ügyvezetője, Széles Jenő. „Ekkor jutott tudomásomra, hogy a tüzépes cégnek új tulajdonosai és ügyvezetői lettek.”
A cégnyilvántartás szerint a kft. ügyvezetői feladatkört 2020. december 29. napjától a volt válogatott labdarúgó, a DVSC jelenlegi sportigazgatója, Tőzsér Dániel és sógora, a Derecske egykori futballistája, Lénárt Szabolcs látja el, a vállalkozás tulajdonosa pedig a 2020. december 4-én, 10 millió forint jegyzett tőkével alapított MECZ Zrt. lett, amelynek igazgatósági tagjai: Tőzsér Dániel, Lénárt Szabolcs és Lénárt Zsanett (Lénárt Szabolcs húga, egyben Tőzsér felesége).
Január első hetében személyes találkozóra került sor a vevő, valamint az eladó képviselői között. „Én ekkor már nem láttam az együttműködésre való hajlandóságot az új vezetőkben, ezért kértem, hogy azonnal szállítsák ki a tavaly kifizetett építőanyagokat” – mondta az építőipari kft. cégjegyzésre jogosult képviselője. Lénárt és Tőzsér ekkor még arról biztosította a vevőt, hogy a megvásárolt anyagokat megkapja, „csak előtte le kívánják ellenőrizni a raktárkészletüket”. Itt érdemes megjegyezni, hogy a Tüzépker Deberecen Kft. 2018-ban 4 milliárd 265 millió, 2019-ben 4 milliárd 424 millió forint nettó árbevételt ért el. Egy ekkora forgalmat lebonyolító társaság esetében teljesen valószínűtlen, hogy a két volt labdarúgó átvilágítás nélkül, a cégdokumentáció vizsgálatát mellőzve, „vakon” vette át a vállalkozást az előző tulajdonostól.
Az egyik tüzépes, Tőzsér Dániel
„Ezt követően kezdődött az igazi kálváriánk” – folytatta Széles. „Hiába kértük számos alkalommal – e-mailben, telefonon, személyesen – a Tüzépkertől, hogy az építőanyagainkat szállítsák ki, erre nem került sor. Az áruért küldött fuvarosunkkal közölték, hogy nem vihet el semmit és elküldték a telephelyükről. Sajnos a második személyes találkozón sem jutottunk közelebb az ügy megoldásához, egyre inkább az volt az érzésem, hogy csak az időt akarják húzni.” Az építőanyag-kereskedő társaság jogi képviselője arra hivatkozott egyik levelében, hogy mivel a cégben tulajdonosváltozás történt, és a szóban forgó építőanyagok még a korábbi tulajdonos idejében kerültek értékesítésre, ezért meg kell vizsgálniuk a követelést. „Az új tulajdonosok egyszer sem vitatták követelésünk jogszerűségét. Birtokunkban vannak az átutalásokat bizonyító banki dokumentumok, a tárolási bizonylatok, ezeket be is mutattuk nekik. Nem a volt tulajdonosnak fizettünk, hanem a cégnek, tehát az üzleti jogviszony a társasággal jött létre, nem az aktuális tulajdonossal” – fűzte hozzá a becsapott kft. igazgatója, aki elmondta azt is, hogy tudomása szerint más vállalkozóknak is több millió forintos követelése van a tüzéppel szemben. „Sok panaszt hallottam az új ügyvezetés hozzáállását illetően.”
Ezt követően megszakadt a kommunikáció a Széles Trend Építő Kft. és a Tüzépker új tulajdonosai között. „Legalább öt felszólító levelet küldtünk a részükre, amelyekre semmilyen választ nem kaptunk.”
2021. február 11. napján a Tüzépker Debrecen Kft. egyik ügyvezetője, Lénárt Szabolcs azt közölte telefonon a vevő cég képviselőjével, hogy sem az építőanyagokat nem adják ki, sem a vételárat nem fizetik vissza. Teljesen elzárkózott az együttműködéstől.
„Természetesen egy ekkora összeg visszatartása lehetetlen helyzetbe hozta társaságunkat, de ami még rosszabb, a megrendelőinket is. Több beruházás csúszását idézte elő a Tüzépker, amelyek miatt sok ember maradt munka nélkül. Eddig már egy idősotthonnak és egy társasháznak a kivitelezési munkálatai szenvedtek késedelmet. Mivel az építőanyagok ára jelentősen emelkedett az utóbbi időszakban, így ez is cégünk kárát növeli” – jegyezte meg a pórul járt társaság cégvezetője, hozzátéve, ugyanazért az árumennyiségért, amelyért tavaly ősszel 54 millió 500 ezer forintot fizettek, most hozzávetőlegesen 70 milliót kellene „kicsengetniük”.
A megkárosított társaság ügyvezetője február 17-én – sikkasztás és csalás gyanújával – ismeretlen tettes ellen büntetőfeljelentést tett az ügyben a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányságon, amelyben indítványozta, hogy a nyomozó hatóság rendeljen el zár alá vételt a vagyonelkobzás végrehajtása és a polgári jogi igény biztosítása céljából a Tüzépker Debrecen Kft. valamennyi fellelhető vagyontárgyára és bankszámlájára.
A Privatkopo.hu e-mailben megkereste a Tüzépker Debrecen Kft. ügyvezetőit, akik a cikk megjelenéséig nem reagáltak.
Forrás:privatkopo.hu
Tovább a cikkre »