Vagy hogy is van ez? Ő mindig jó fiú…
Ugye járt már ön is úgy, kedves olvasó, hogy jól elbeszélgetett egy ismerősével, aztán kisvártatva annak épp az ellenkezőjét hallotta vissza cselekedeteiről, mint amit önnek mondott? Ilyenkor az ember meghökken, s a jövőben általában tartózkodik a szorosabb kapcsolattartástól az illetővel.
Ez alól csak a baloldali politikusok jelentenek kivételt, mert ők teljesen mindegy, mit mondanak, a szavazóik ezt a magatartást elfogadják, de legalábbis hamarabb megbocsátanak a bűnökért, mint a jobboldalon. Elég ha csak a közelmúlt eseményeire gondolunk, amikor egy nővel erőszakoskodó fideszes politikus, Győrffy Balázs azonnal lemondott minden megbízatásáról, mandátumáról, még EP-képviselőségéről is, miközben például a DK-s óbudai polgármestert hiába tartóztatták le egy 18 milliós korrupciós ügy miatt, azóta is küzd az igazáért. Függetlenül attól, hogy a vád szerint 2019-es polgármesterré választása után egy korrupciós hálót épített ki, amelyen belül megbízásokat adott baráti cégeknek, majd azok összegének egy részét visszakövetelte magának. Még akkor is, ha Gyurcsány egyszerűn politikai támadásnak minősíti az ügyet, hogy a Fidesz új választást írhasson ki a városrészben.
Mindezzel együtt egyetlen baloldali szimpatizáns sem szólalt föl a jogkövető magatartás érdekében, sőt, a DK egyenesen koncepciós eljárás emlegetésével próbálja mentegetni a polgármestert.
Szóval nagy a kontraszt a két tábor konfliktuskezelése között. S bár Magyar Péter jobboldali politikusnak vallja magát, argumentációja, politikai magatartása a baloldali eljárásrendet idézi.
Itt van például a mentelmi jog kérdése, amelyről a fideszes Győrffy Balázs azonnal lemondott, minden tisztségével együtt erőszakos fellépés miatt.
Magyar Péternek szintén ismerjük viselt dolgait. Az erőszakoskodást a szórakozóhelyen, amely akár garázdaságnak is minősülhet, a telefonelvételt, Dunába dobását, és az abuzációs kísérletet egy budapesti szállodában egy hölgy ellen, aki a kamera előtt vallott a történtekről. Nem véletlenül mondta Magyar Péter egy nagygyűlésen, hogy harminc feljelentés van ellene, mintegy előre sejtetve, megfontolandó, hogy felvegye az uniós parlamenti képviselőséget és a vele járó mentelmi jogot.
De mit is mondott előtte, például Tamásiban választási nagygyűlésen? A Facebook-videók tanúsága szerint: „És eltöröljük a mentelmi jogot természetesen, semmi értelme.” (…) „Nyilván a mentelmi jog az egy szükséges rossz. Egyébként vannak olyan országok, ahol ez működik, vannak, ahol nem. Nekünk nem lesz rá szükségünk, úgyhogy mi ezt eltöröljük.”
Később, derecskei fórumán is megerősítette korábbi ígéretét, sőt még azt is hozzátette, hogy nem veszi majd föl EP-mandátumát.
„A mentelmi jog eltörlését már több helyen mondtam, bár nekem lehet, hogy szükségem lenne rá, mert harminc eljárást indítottak ellenem és nyilván ez lesz a következő két évben is. De ennek ellenére sem fogom felvenni az európai képviselői mandátumot.”
Lám, kedves olvasó, ez az igazi egyenes beszéd. Egy kemény, karakán fickó kiállása az őt támadókkal szemben. Ja, nem.
Mert mi történt? Szintén Facebook-videóban jelentette be, hogy „minden részletet mérlegelve döntöttem úgy, hogy felveszem az európai parlamenti mandátumot”.
Hát, így állunk Magyar Péter igazmondásával, karakán, kemény kiállásával. Azt kell levonni a hallottakból, hogy Magyar minden megnyilvánulását a pillanatnyi érdekeihez igazítja. Ha még szükség van a szavazatokra, akkor azt az arcát mutatja, ha már az intézményes védelemre van szüksége, akkor elbújik a jog teremtette védelmi fal mögé.
Az ATV-ben ezt így tette: „Ha megkeresnek és megmondják, milyen eljárás van és milyen bizonyítékok, akkor majd eldöntöm, ha egy politikailag motivált eljárásról van szó, amely egyébként minden eljárásra jellemző velem szemben, akkor nyilván nem, ha olyan bizonyítékaik vannak, amelyet jelenleg hazudik a propagandamédia, akkor ezt megfontolom.”
Tudni kell, hogy a mentelmi jog felfüggesztésére az EP gyakorlata szerint akkor van esély, ha köztörvényes bűncselekményt követ el a gyanúsított. Magyar Péter szerint vele szemben csak politikailag motivált eljárásról van szó, amikor a gyakorlat szerint nem függesztik föl a mentelmi jogot.
Győrffy Balázs esete azt mutatja, hogy éppen lenne megoldás Magyar esetleges felelősségre vonására, de hogy, hogy nem, ez a lehetőség eddig föl sem merült nála.
Vagy hogy is van ez? Ő mindig jó fiú, viszont rossz az, aki rosszra gondol?
Horváth K. József
A szerző újságíró
Forrás:flagmagazin.hu
Tovább a cikkre »