A jobbikos képviselő leszögezte: Magyarországon "árad a bűn", és drogjárvány pusztít. Ennek következményeit már szűkebb lakóhelyén, a III. kerületben is tapasztalni lehet, ahol az önkényes lakásfoglalók teremtenek harmadik világbeli állapotokat.
Néhány héttel ezelőtt felgyújtottak egy családi házat "olyanok, akiknek ott semmi keresnivalója nem lett volna", ugyanennek az utcának a másik felén pedig egy hatvanas éveiben járó embert raboltak ki és kínoztak csaknem halálra
– emlékeztetett a politikus.
Hangsúlyozta: mind a rendőrség, mind a polgárőrség igyekszik helytállni, ám a hatóságok fellépése után pár nappal „visszaszivárognak ezek az elemek”.
A jobb időjárás beköszöntével az illegális lakásfoglalók beveszik magukat az "emberi lakhatásra alkalmas vityillókba", ahol drogelosztó központok alakulhatnak ki
– mutatott rá a képviselő.
A Jobbik alelnöke szerint plusz források kellenének mind a rendőrségnek, mind a polgárőrségnek, és átfogó térfigyelőkamera-telepítési programra, illetve "speciális egységekre" is szükség lenne az egyre jobban elharapózó jelenség megfékezésére.
Z. Kárpát Dániel javasolta, hogy dózerolják le ezeket az épületeket és helyükre a méltó lakhatásra alkalmas környezetet alakítsanak ki.
Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára válasza lényegében kimerült a sokszor hallott kormányzati sikerkommunikáció elemeinek elismétlésében. E téren azonban most ment talán a legmesszebbre.
A politikus szerint "a kormány politikája 2010 óta következetes, szigorú büntetőpolitikát folytat és megerősítette a rendőrséget".
Az államtitkár egy "közvélemény-kutatásra" hivatkozva azt állította:
Magyarországon az emberek biztonságérzete a szingapúrival vetekedik, a magyarok hét százaléka fél a bűncselekményektől.
A dúsgazdag dél-kelet-ázsiai városállam híres szigorú törvényeiről, a bűnözés, és különösen a kábítószer elleni kemény fellépéséről, valamint kiválóan felszerelt és hatékony rendőrségéről. Többek közt ennek is köszönhetően a világon az egyik legalacsonyabb bűnözési mutatókkal rendelkezik.
A 100.000 főre eső bűncselekmények száma 23,1, Magyarországon ennek a másfélszerese, 33,8.
A 100.000 főre eső emberölések száma Magyarországon a szingapúrinak a 11-szerese.
Forrás:alfahir.hu
Tovább a cikkre »