Nyolc tipp a szagos cipő ellen

Nyolc tipp a szagos cipő ellen

A kellemes idő csábít rá, hogy zokni nélkül bújjunk a kedvenc cipőnkbe, viszont a szaga gyorsan förtelmessé válhat. Íme néhány tipp, amivel friss és szagtalan maradhat a lábbeli az egész szezon alatt.

A kellemetlen szagért a lábon termelődő baktériumok a felelősek, melyek az elhalt hámsejtekkel táplálkoznak. Érdemes ezért alaposan megmosni a lábat, különösen nagy hangsúlyt fektetve a lábujjak közötti részre. Törölközésnél ugyanez a szabály, csak száraz lábbal lépjünk a cipőnkbe! Akár a hajszárítóval is megfújhatjuk kicsit a maximális hatás érdekében – írja a Házipatika.com.

Nem egészséges ugyanabban a cipőben hosszabb időt eltölteni, hiszen így nem marad ideje kellően kiszellőzni és kiszáradni. Legalább két lábbelit tanácsos váltogatni naponta a kellemetlen szagok elkerüléséért. 

Aki tudja magáról, hogy időjárástól függetlenül izzadós a lába, érdemes nagyobb hangsúlyt fektetni a megelőzésre. A boltokban egészen olcsón kaphatóak fertőtlenítő-szagtalanító lábhintőporok, ezek szárazon tartják a lábat egész nap.

Hírdetés

A szódabikarbóna hatásos a szagok elűzésében, ha este a cipőbe szórjuk, reggelre friss illatú lesz. Egyszeri használat után kiönteni a cipőből mindenesetre pazarlás, érdemes egy nem használt harisnyába, vagy szövetzsebkendőbe öntve kis csomagokat gyártani belőlük, így később is gondoskodhatnak a lábbelink frissességéről.

Talán különösnek ható megoldás, de működik: fogjunk egy lezárható zacskót, tegyük bele a cipőnket, aztán a csomagot rakjuk a fagyasztóba. A baktériumok nem élik túl a sarkköri klímát, mi pedig reggel friss, illatos – bár kissé fagyos – cipőt húzhatunk fel.

A cica „mosdójának” homokját úgy készítették, hogy elnyelje a nedvességet és szagtalanítson. Ezen tulajdonságát cipőnkben is kiválóan kamatoztathatja. Hasonló elven, mint aszódabikarbónaesetén, készítsünk belőle kis csomagokat, akár nem használt zokninkat is megtölthetjük vele. Ha éjszaka a cipőben marad, reggelre jelentősen semlegesíti a szagokat.

A tisztításra használt alkoholos spray megöli a cipőben burjánzó baktériumokat. Ne vigyük azonban túlzásba, mert magának a permetnek is erős szaga van. Egy fújás cipőnként elegendő.

A cipőboltokban és gyógyászati szaküzletekben is árult talpbetétek szagtalanítanak és megelőzik a gombásodást. A fent felsorolt trükkök mellett is sikeresen alkalmazható.


Forrás:karpatinfo.net
Tovább a cikkre »