Nissan Micra 1.0 IG-T 92 XTronic: Változatlanul attraktív

Nissan Micra 1.0 IG-T 92 XTronic: Változatlanul attraktív

Vannak generációváltások az autógyártásban, amelyek szinte észrevehetetlenek, és vannak olyanok, ahol kő kövön nem marad. Illusztris példa volt az új Nissan Micra 4 évvel ezelőtti bemutatkozása. Az új modell nemcsak hogy egy csavart sem hagyott meg az elődből, hanem alapjaiban írta át a hátizsáknyi mikromobil történetét. Mindez már 4 éve a múlté, de az aktuális Micra változatlanul teljes értékű kiskompakt, ráadásul a legeslegszebbek közül a kategóriában.

Az egyetlen választható motorral, fokozatmentes váltóval és a 2.leggazdagabb N Design szereltségben kaptuk meg tesztelésre.

Az összképen túl döntő mértékben megváltoztak autó méretei és arányai is. Hosszúságban pl. 17 és fél centit (!) nőtt, így gyakorlatilag elérte a négyméteres határt (3999 mm).  Ugyanakkor 5,5 cm-rel alacsonyabb lett, amivel aztán végképp levetkőzte azt a bizonyos hátizsák-fílinget. Nem is beszélve a részletekről: a Nissan GT-R ihlette maszkról, a bociszemekből hiúzmetszésűvé vált fényszórókról, a késpenge-élességű peremekről, a széles hátsó vállakról, a sportosan keskeny hátsó szélvédőről és a föléje kifutó impozáns légterelőről.

Az N Design adalékai voltak mindehhez a külső fekete dekórelemek és a füstüveg hátsó ablakok.

Hírdetés

Itt is óriási a változás, főleg a magasabban szereltségi szinteken, ahová tesztautónk is tartozott. Kifejezetten prémiumhatású például a műszerfal, illetve a középkonzol peremeinek puha bőrkárpitozása, valamint a szintén bőrbevonatú, vastag volán.

Az automata váltó karja viszont éppen a maga egyszerűségében mutat jól, az ülések mintázata friss és fiatalos, a krómkeretes légbeömlők 2 kategóriával magasabb szinten is elmennének. Ami pedig a térkínálatot illeti, a méretnövekedés a hátsó lábtérben, illetve az alapon 300 literesre hízott kofferben nyilvánul meg a legmarkánsabban. Végül pár szó a szereltségről: ezen a szinten, esetenként már lejjebb is standard a kétfunkciós tempomat, az egyzónás kézi légkondi, a tolatóradar, a tükörfűtés, a digitális rádió, a Bluetooth kapcsolat.

A vezetéstámogató rendszerek döntő többsége azonban feláras, mint ahogy az volt autónkban a navigáció is (470 €).

A Nissan Micra egyetlen elérhető erőforrása egy háromhengeres, 999 köbcentis, közvetett befecskendezésű benzines turbómotor. Magától értetődő tartozéka a részecskeszűrő, amellyel a jelenlegi legszigorúbb Euro 6 Full szabványt is teljesíti. Még akkor is ha az opciós CVT váltó e téren nincs rá jó hatással, mint ahogy az autó egyéb paramétereire sem. Átlag 119-ről 133 grammra növeli a CO2-kibocsátást 5,3-ról 5,8 literre a 100 km-enkénti fogyasztást, míg a végsebességet és a százas sprintet 178-ról 171 km/órára, ill.  11,8-ról 14,1 másodpercre faragja le.

Ja, és hogy el ne felejtsük: használatához a motor eredeti 160 Nm-es csúcsnyomatékát 144-re kellett csökkenteni. A szerkezet kényelmi hozadéka azonban elvitathatatlan, főleg hogy szó nincs az első CVT-váltók hosszas töprengési hajlamáról és gyakran fülsértő hangkulisszájáról. Ez a korszerű konstrukció már jól igazodik a motor kedvenc fordulatszám-tartományaihoz: nem engedi fulladozni, de egészségtelenül kipörögni sem. További nagy erénye, hogy az „igazi” automatákkal szemben nagyon finoman reagál a lassú manőverezések közbeni apró gázadásokra, pl. parkoláskor. Koccanásgátló rendszer híján nagyon jól tud jönni az ilyesmi…


Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »