Nincs túlélője a kínai légikatasztrófának. A szakértők értetlenül állnak az eset előtt

Nincs túlélője a kínai légikatasztrófának. A szakértők értetlenül állnak az eset előtt

“Egyszerűen példa nélküli, hogy egy olyan repülőgép, mint a China Eastern Boeing 737-800-asa lezuhanjon”

idézte az egyik repülési elemzőt a CNBC. A szakértő szerint a légiközlekedés az egyik legbiztonságosabb utazási mód, de számba vesszük a légibaleseteket, soha sem találkoztunk még olyan esettel, mint ami Kínában történt.

“Ez az orral előre bukás egyszerűen példátlan, különösen utazómagasságból. A repülés legbiztonságosabb szakaszáról beszélünk”

mondta a szakértő.

A kínai gép hétfőn zuhant le 132 emberrel a fedélzetén. A katasztrófának nincs túlélője. A gép 8800 méteren haladt, majd éles ereszkedésbe kezdett. A gép egy rövid időre 2,7 kilométeres magasságban tartotta magát, majd 530 kilométer/órás sebességgel nyílegyenesen lefelé zuhanni kezdett.

Hírdetés

Egyesek szerint nem kizárt, hogy a sugárhajtőmű meghibásodása vagy egy utastérben keletkezett tűz is okozhatta a balesetet.

Valószínű, hogy a zuhanás nagyjából két perces lehetett, ám aligha volt ember a fedélzeten, aki nem ájult volna el a gyorsulás miatt agyába tóduló vér miatt.

A Boeing 737-800-asa nem a 2019-ben világ légtereiből kitiltott 737-es MAX volt, az egy másik típus. Az most lezuhant Boeing egy 6 éves (tehát fiatalnak mondható) gép volt. A pilóták tapasztaltak voltak, pilóta 7 ezer, a másodpilóta harmincezer órát repült. Vélhetően a becsapódás előtti fél percben magukhoz térhettek, és megpróbálhatták felhúzni a repülőt – amely próbálkozásuk ellenére a hegyoldalba csapódott.

A fekete doboz egyelőre nincs meg. A politika is beleszólhat a történésekbe, tekintve, hogy egy amerikai gyártmányú gépről van szó, a Boeing renoméját pedig igencsak megtépázták a 2019-es események, mikor két gépe is gyártási hiba miatt zuhant le (a MAX-szériák). Az amerikai társaságnak joga van saját nyomozócsapatot küldeni Kínába a fekete doboz vizsgálatára.

cnbc.com


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »