Nem tudta kihasználni emberelőnyét a Sepsi OSK (Labdarúgás, 1. Liga)

Egy órát emberelőnyben játszott, mégsem tudott nyerni a Sepsi OSK az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában. A Mioveni-ben rendezett, zárt kapus találkozón a sepsiszentgyörgyi csapat a szünet után vezetést szerzett, azonban a ráadásban egy hibát kihasználva egyenlített az FC Rapid, így Cristiano Bergodi legénysége nem előzte meg a rangsorban bukaresti riválisát. A háromszéki együttes tizenkettedszer játszott döntetlent az idényben, a fővárosi gárda pedig immár a legutóbbi hét mérkőzésén nyeretlen.

Óvatosan kezdtek a csapatok, azonban a Sepsi OSK fokozatosan átvette az irányítást, az első félidőben pedig egyértelműen a félóra után emberhátrányba kerülő házigazdák fölé nőtt. A mezőnyfölényben játszó háromszéki csapat már a 13. percben vezetést szerezhetett volna, Eder González szabadrúgása után Adnan Aganović fejelt kapura, azonban Horațiu Moldovan kiütötte a keresztléc alá tartó labdát. Nem sokkal később a 200. élvonalbeli mérkőzésén játszó Cristian Bărbuț előkészítését Andres Dumitrescu néhány méterről, senkitől sem zavartatva kapu fölé lőtte.

A 33. percben emberelőnybe került a sepsiszentgyörgyi együttes, Alexandru Albu szabálytalankodott Anass Achahbar ellen, a durva belépő után a holland középpályást hordágyon kellett levinni, helyére pedig Nicolae Păun lépett pályára. Szünet előtt a Sepsi OSK előtt újabb lehetőség adódott, viszont Bărbuț lapos próbálkozását a fővárosi gárda kapusa hárította. Az FC Rapid a találkozó során először a 41. percben jegyezhetett helyzetet, Jakub Vojtuš kiugratásával Rareș Ilie iramodott meg, ám Niczuly Roland jól zárta a szöget, így a fiatal középpályás a kapu mellé gurított.

Cristiano Bergodi csapatának jól indult a második játékrész, hiszen már az 50. percben megszerezte a vezetést, Bărbuț átadását követően az érkező Marius Ștefănescu kapásból a hálóba továbbított (0–1). A 23 éves középpályás negyedik gólját ünnepelhette ebben az idényben. A Sepsi OSK a folytatásban igyekezett végleg eldönteni a mérkőzést, magabiztosan tartotta előnyét, majd a csereként beállt Stefan Askovszki bebiztosíthatta volna a győzelmet, ám lövése kevéssel elkerülte a kaput.

A vendégek az utolsó negyedórában átengedték a kezdeményezést a házigazdáknak, akik emberhátrányban éltek az előttük adódó lehetőséggel. Előbb Ștefan Pănoiu próbálkozását Niczuly bravúrral szögletre tolta, azonban a hosszabbításban hibázott a háromszéki kapus, messzire kifutva röviden öklözte ki a Răzvan Onea beívelését, amelyet Alexandru Ioniță az üresen maradt kapuba emelt (1–1), így a székelyföldi együttesnek be kellett érnie az újabb döntetlennel.

1. Liga, alapszakasz, 26. forduló: FC Rapid–Sepsi OSK 1–1 (0–0).

Mioveni, városi stadion. Vezette: Sebastian Colțescu. Rapid: Moldovan – Morais, Grigore, Săpunaru, Onea – Kait (Goge, 78.), Albu – Ilie (Pănoiu, 78.), Marzouk (Moise, 36.), Sefer (Ioniță, 71.) – Vojtuš (Bălan, 71.). Vezetőedző: Mihai Iosif. Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Niňaj, Mitrea, Dumitrescu – González (Vașvari, 76.), Aganović – Bărbuț (Askovszki, 76.), Achahbar (Păun, 36.), Ștefănescu (Golofca, 76.) – Tudorie (Luckassen, 84.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Gólszerzők: Ioniță (90+2.), illetve Ștefănescu (50.). Sárga lap: Ilie (19.), Carnat (90+4.), illetve Bărbuț (37.), Păun (60.), Ștefănescu (68.), Golofca (83.). Piros lap: Albu (33.).