Mikor küldhetjük vissza az ételt?

Mikor küldhetjük vissza az ételt?

Tisztelt Szerkesztőség!

Egy meglehetősen drága étteremben vacsoráztam a feleségemmel a minap Komáromban, és a mártásban legyet találtam. Sajnos csak azután, hogy már több mint a felét megettem. Szóltam a pincérnek, mire ő azt mondta, hogy jó trükk, biztosan én fogtam a legyet, és beletettem, de ezzel nála ne próbálkozzak. Lehet olyan vendég, aki jóllakik, aztán fog egy legyet, vagy hazulról viszi a zsebében, és az ételbe teszi, hogy ne kelljen fizetnie? Mi kifizettük a vacsorát, amelynek a felét otthagytuk, de többet biztosan nem megyünk abba az étterembe. Azt szeretném megkérdezni, mikor van a vendégnek joga visszaküldeni az ételt, és hogy a személyzet megkérdőjelezheti-e, hogy igazat mond.

Jelige: Légy a mártásban

Hírdetés

 

Annak, hogy a vendég nem elégedett az étellel, több oka is lehet, és jobb helyeken ezt a személyzet mindig igyekszik orvosolni. Az első alapszabály: rendeléskor pontosan mondjuk el, mit szeretnénk, például hogy nem kérünk a tésztára fokhagymát, a mártásba csípős paprikát vagy a palacsintára diót. Ha ennek ellenére a felsorolt alapanyagok találhatók az ételben, szó nélkül ki kell cserélniük. Ezért mindig érdemes tüzetesen áttanulmányozni az étlapot vagy megkérdezni a pincért, mit tartalmaz egy-egy étel. Ha ezt nem tesszük meg, utólag nehéz reklamálni, hogy a pancettás spagettin szalonna van, merthogy a pancetta épp egy olasz szalonnafajta.

Nem érdemes a kiszolgáló pincérrel veszekedni, ő csak azt hozza ki, amit a konyhán kap. Ha valami nem tetszik, diszkréten szóljunk, rendes helyen azonnal felajánlják a cserét, vagy máshogy – például ingyendesszerttel, itallal – kárpótolják a vendéget.

Ha az étel romlott, túlsózott, túlfőtt, nyers, vagy legyet, követ, hajszálat, bármi oda nem illő dolgot találunk benne, ne együk meg. Amint pár falat után észleljük a hibát, küldjük vissza. Az etikett szabályai szerint ez nyolc esetben indokolt:


Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »