Mézeskalácsillat, jókedv a Bényi Kézművesházban – KÉPEKKEL

Mézeskalácsillat, jókedv a Bényi Kézművesházban – KÉPEKKEL

A kézművesház bekapcsolódott abba a Magyarország Kormánya által támogatott programba, amely segítő kezet nyújt mindazoknak, akik a koronavírus-járvány miatt nem érnek el bizonyos tevékenységi formákat.

A kézművesház vezetője Koczka Katalin úgy másfél hónapja értesült arról, hogy a Nemzeti Művelődési Intézet pályázatot hirdet, ahol a gyöngyfűzés, a hímzés, a csipkeverés, a nemezelés, a vesszőfonás és a mézeskalács-készítés fortélyaival ismerkedhetnek meg az érdeklődők. Mindezt egy honlapon keresztül, ahol népi iparművészek, régi mesterségek tudói segítik őket az előrehaladásban.

A pályázat lényege, hogy legalább húsz alkalommal jöjjünk össze és minden foglalkozásról töltsünk fel képet a szakkör honlapjára.

Mi a kínálatból így karácsony közeledtével a mézeskalács-készítést és a hímzést választottuk. Hetente kétszer találkozunk, úgy 10-12 asszony és lány mindig bekapcsolódik a munkába. Ha valamiben nem vagyunk biztosak, azt a szakkör felületén található videókból megtanulhatjuk” – avat be Katalin a részletekbe.

Hírdetés

Mesélik, szó szerint mindent megkaptak, ami a szakköri tevékenységhez szükséges – gyúródeszkákat, sodrófákat, kiszúrókat, lisztet, kakaót, mézet, fűszereket és gyönyörűszép kötényeket.

Örömmel készítik a kelendő mézeskalácsokat, ahol kiélhetik kreativitásukat is, mert a kalácsok mellett sok minden mást is formálnak a tésztából, a díszítésben pedig nincsenek határok.

A lehető legtöbb helyre juttatnak a kalácsokból. Vittek már a helyi óvodába, a táncosoknak, most készülnek megajándékozni az esztergomi egyházi iskolát. A hímző szakkört a tervek szerint farsangkor indítják, de a hozzávalókat látva alig várják, hogy hozzáfoghassanak.

A résztvevők nagyon hálásak a szervezőknek, hogy itt a Felvidéken is elérhetőek ezek a szakkörök.


Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »