Megszüntették a migránsok elleni önvédelmet szorgalmazó határvadászok elleni eljárást

A Nemzeti Jogvédő Szolgálat közleménye

Örömmel közöljük, hogy a Szegedi Járási és Nyomozó Ügyészség nemrég kézbesített jogerős határozatával megszüntette a nyomozást három olyan hazafi elleni büntetőeljárásban, akik a migránsinvázió ellen önkéntes határvadász zászlóalj elnevezéssel cseréltek eszmét közösségi oldalakon.

Tényi István feljelentését követően tavaly augusztusban emiatt őket közbiztonsági tevékenység jogellenes szervezése bűncselekménnyel gyanúsították meg, hajnali házkutatásokat tartottak náluk, lefoglalták számítógépeiket, majd a rendőrségre hurcolva kihallgatták őket.

Az egyik volt gyanúsított, Vass István Mátyás tavaly júliusban tett közzé felhívást Hunyadi Önkéntes Határvadász Egység címmel a Facebookon, hogy társakat találjon a kiterjesztett jogos védelem gyakorlására a bevándorlási áradat feltartóztatása érdekében, és ennek keretében „megállásra késztessék a határon épülő kerítést megrongálni készülő törvénytelen bevándorlókat”, mivel a „hatóságok láthatóan képtelenek a migránshelyzetet elvárhatóan kezelni” és ezért a polgárok „készek saját maguk, önállóan is fellépni saját védelmükben, alkotmányos jogaikat gyakorolva”. Felhívására többen jelentkeztek, közülük két vidéki férfit azonosítottak be a hatóságok, így lett három gyanúsított.

A szabadlábon védekező gyanúsítottak a Nemzeti Jogvédő Szolgálathoz (NJSZ) fordultak védelemért a nemzeti jogvédők „Bevándorlási válsághelyzet: a magyaroknak is vannak jogai !” c. 2015. szeptember 4-i közleménye nyomán, amelyben védelmet ajánlottak a migránsok miatt jogsérelmet szenvedetteknek és kimondták: „ebben a jogos önvédelmi helyzetben kötelességünk hazánk és a magyarok jogainak védelme.”

Az ügyet az NJSZ bemutatta a sajtóban, a november 4-én tartott sajtótájékoztatóján, illetve az NJSZ december 5-i migránsügyi nemzetközi jogi konferenciáján követelve a törvénytelen eljárás megszüntetését és az eredetileg gárdaellenes éllel beiktatott, közbiztonsági tevékenység jogosulatlan szervezése bűncselekmény hatályon kívül helyezését.

A három gyanúsított vitatta a gyanúsítást és közölték, hogy szerintük félreértés történt, valójában nem büntetést, hanem kitüntetést érdemelnének, miután felvetéseik azóta „teljes mértékben megvalósultak a kormány határvédő akciói révén”.

A védelem szerint nem büntethető a közösségi oldalon zajló eszmecsere az illegális bevándorlók elleni jogos védelemről és az sem, ha a (jelenlegi – a szerk.) határ mentén csoportban tartózkodó polgárok jelzést adnak migránsok behatolásáról a hatóságok részére.

Hírdetés

Fontos rögzíteni, hogy a büntetőeljárási törvény felhatalmazza a polgárokat arra, hogy bűncselekmény észlelése esetén a tetten ért elkövetőt a helyszínen tartsák. Egy felelős civiltől pedig elvárható, hogy rövid úton értesítse a hatóságokat, ha közrendet veszélyeztető cselekményt észlel.

Az ügyészség osztotta a védelem álláspontját. „A szervezés olyan folyamat, amely szükségképpen azt jelenti, hogy az elkövető a szervezés első olyan lépésével, amelynek következében a célul kitűzött tevékenység már meghatározott és a külvilág számára kitűnik, megkezdi és befejezi a bűncselekményt.” Ilyen tevékenység az ügyészség szerint a két csatlakozó esetében nem volt, ezért esetükben bűncselekmény hiányában szüntették meg az eljárást, míg a kezdeményező terhére nem volt megállapítható bűncselekmény.

Szükséges a házkutatások során – egyébként több esetben szabálytalanul, eljárási hibákat vétve – lefoglalt eszközök haladéktalan visszaszolgáltatása, illetve az érintettek meghurcolás miatti megkövetése és arányos jóvátételben történő részesítése.

A gyanúsítottak védelmét dr. Novozánszky Ilona ügyvéd, a Nemzeti Jogvédő Szolgálat elnöke és dr. Gaudi-Nagy Tamás ügyvéd, a Nemzeti Jogvédő Szolgálat ügyvezetője látta el.

Korábban már sikeres büntetővédelmet biztosítottunk egy hazafinak, aki tavaly nyáron önkéntes civil segítséget ajánlott fel egy határszéli önkormányzatnak a határ védelméhez és ezt célzó felhívást tett közzé. Emiatt őt másnap hajnalban előállították és közbiztonsági tevékenység jogellenes szervezésével gyanúsították meg, majd hónapokkal később az ellene indult eljárást megszüntették.

Végül pedig – az elmúlt hónapok tragikus európai migrációs fejlemények és a kapcsolódó tömeges erőszakos bűncselekmények ismeretében – ismét leszögezzük: az Európát és hazánkat is fenyegető bevándorlás ellen a nemzeti önvédelem minden lehetséges eszközét be kell vetni. A magyar nemzet jogos védelmi helyzetben van jelenleg és ennek gyakorlását az Európai Unió sem akadályozhatja meg. Elsődleges az államhatár védelme, ezért továbbra is támogatjuk a törvényes rendet és a polgárok biztonságát fenyegető illegális migráció elleni, szükséges és arányos kormányzati erőfeszítéseket, valamint indokolt a bevándorlási áradatért felelősséggel bíró személyek és – nem egy esetben magukat jogvédőnek nevező, kollaboráns szerepű, liberális – szervezetek elszámoltatása.

Budapest, 2016. január 15.

Nemzeti Jogvédő Szolgálat nevében:

Dr. Novozánszky Ilona elnök
Dr. Gaudi-Nagy Tamás ügyvezető


Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »