EU launches legal cases against Hungary, Poland, Czech Republic for not taking in refugees
FILE PHOTO. Migrants from Syria sit in front of riot police on a field after crossing into Hungary from the border with Serbia near the village of Roszke. © Marko Djurica / Reuters
Az Európai Bizottság jogi eljárást indított Lengyelország, Magyarország és Csehország ellen, mivel a három európai uniós tagállam nem “hozta meg a szükséges intézkedéseket” a bevándorlók és a menekültek kezelése ügyében. A kedden elindított kötelezettségszegési eljárást Brüsszel azzal indokolja, hogy Varsó, Budapest és Prága nem teljesítették a menekültek szétosztásról 2015-ben meghozott határozat szerint rájuk eső kötelezettségeiket.
© Leonhard Foeger / Reuters Taking in refugees ‘much worse’ than EU sanctions – Polish interior minister
A három európai tagállam “megsérti törvényi kötelezettségeit” – nyilatkozta a Bizottság, hozzátéve, hogy előzőleg figyelmeztették az országokat, hogy “tartsák be Görögországgal, Olaszországgal és más tagállamokkal szembeni kötelezettségvállalásaikat”.
A Cseh Köztársaság, Magyarország és Lengyelország “még nem tette meg a szükséges intézkedéseket,” – mondja a nyilatkozat, állítva, hogy még egyetlen személyt sem fogadtak be. “Mindezek alapján határozott úgy a Bizottság, hogy jogi eljárást indít a három tagállam ellen.”
Január óta a közösség más országai Olaszországból és Görögországból közel 10 300 embert költöztettek át a bizottság szerint. “Az áttelepülés üteme jelentősen megnőtt” – hozzátéve, hogy “ötszörös növekedést” tapasztaltak az előző év azonos időszakához képest.
Összesen közel 21 ezer menedékkérőt osztottak szét Európában, Görögországból mintegy 14 ezret vettek át, a többit pedig Olaszországból.
Továbbiak: német férfiak bevándorló gyerekeket fogadnának örökbe, pénzért
A Cseh miniszterelnök, Bohuslav Sobotka bírálta Brüsszel döntését, és a bevándorlók szétosztásának tervét “működésképtelennek” nevezte – áll a Reuters jelentésében.
“Az Európai Bizottság vakon ragaszkodik a működésképtelen kvóta elképzeléséhez, amely az európai polgárok bizalmának csökkenéséhez vezetett és háttérbe szorította a bevándorlási válság megoldásának érdemi kidolgozását,” – idézte a hírügynökség Sobotka email-ban tett nyilatkozatát.
© Reuters Hungary opens 2nd military base to help anti-migrant border patrols
Varsó szintén válaszolt a brüsszeli döntésre, mondván, hogy nem változtat a jelenlegi bevándorlási politikáján és nem szándékozik elfogadni a kvóta szerinti elosztást. Készen állunk az Európai Bíróságon is megvédeni erre vonatkozó jogunkat – mondta a lengyel külügyminiszter, Konrad Szymanski a PAP (Polish Press Agency) hírügynökségnek kedden.
A jogi eljárás megindítása csak tovább fokozná az EU megosztottságát és még jobban eltávolítja a közösséget a kontinenst sújtó bevándorlási válság megoldásához “szükséges politikai megegyezéstől” – mondta a miniszter.
“Tévesnek” nevezte a 2015-ös tervet és azzal érvelt, hogy Varsó “az Unió külső határainak védelmével és a régió humanitárius tevékenységében való rendszeres részvételével hozzájárul a migránsválság megoldásához.”
Az EU Bizottság keddi nyilatkozatában az Unió bevándorlási biztosát, Dimitris Avramopoulos-t idézte, aki azt mondta: “Az áttelepítéssel kapcsolatban azt szeretnénk, ha világossá válna; az áthelyezésről szóló tanácsi határozatok végrehajtása jogi kötelezettség, nem pedig választható lehetőség.”
“Az elosztás működik, ha van politikai akarat” – állítja Brüsszel.
Továbbiak: ‘Ultimátum’: az EU a bevándorlási vitában ‘gyilkosnak’ nevezi Magyarországot, és nyomást próbál gyakorolni a bíróságra – miniszter
2015 szeptemberében az uniós miniszterek tervet fogadtak el, annak a több mint 100 000 bevándorlónak a szétosztására, akik már elérték a kontinenst. Azonban nem minden EU-tagállam tartotta elfogadhatónak ezt az intézkedést, mondván, hogy a migráns válság nem oldható meg kötelező kvótákon keresztül.
Forrás: Russia Today
Fordította: Urthvas Bethad
Nemzeti InternetFigyelő (NIF)
Kategória:Fordítás, Hírek, Külföldi sajtó
Forrás:internetfigyelo.wordpress.com
Tovább a cikkre »