Kormányellenes demonstráció Budapesten

A felsőoktatási és a civiltörvényt is kifogásolták a vasárnapi budapesti kormányellenes tüntetésen, amelyen összefogásra szólították fel az embereket a jelenlegi politikai rendszer megváltoztatásáért.

A Nem maradunk csendben és az Oktatási Szabadságot nevű Facebook-csoport demonstrációján, a Kossuth Lajos téren Vágó Gábor korábbi LMP-s országgyűlési képviselő, korrupcióellenes aktivista azt mondta, minden nap van egy olyan hír, amelybe egy „tisztességes” országban belebukna a kormány.

A Nem maradunk csendben és az Oktatási Szabadságot nevű Facebook-csoport demonstrációján, a Kossuth Lajos téren Vágó Gábor korábbi LMP-s országgyűlési képviselő, korrupcióellenes aktivista azt mondta, minden nap van egy olyan hír, amelybe egy „tisztességes” országban belebukna a kormány.

DMOHA20170521017

MTI Fotó: Mohai Balázs

Szerinte le kell váltani a politikai elitet, amely az elmúlt huszonhét évben „lenyúlta” az országot. A lopás akkor is az, ha törvénybe foglalják – tette hozzá.

Lengyel Máté agykutató, a CEU és a Cambridge-i Egyetem oktatója a szolidaritás fontosságát kiemelve úgy fogalmazott, hogy a magyar kutatók „színe-java” emelte fel a szavát a felsőoktatási törvény módosítása ellen. Megköszönte azoknak, akik kiálltak a CEU mellett, és kiállnak azért, hogy Magyarország jobb hely legyen.

László Luca, a CEU hallgatója egy szarkasztikus álláshirdetést olvasott fel, amelyben kormánytagokat keresnek. Egyetemek bezárása helyett a szociális hálózat hatékony működtetése, uszítás helyett a szolidaritás erősítése a követelmény – hangsúlyozta.

A Civilizáció csoport képviseletében felszólaló Deák Éva, a Partners Hungary Alapítvány ügyvezető igazgatója szerint fenyegető a civiltörvény tervezete, a megbélyegzés félelmet kelt és aláássa a bizalmat. Azt mondta, a civilek kiállnak a szegényekért, a gyermekekért, a menekültekért.

Hírdetés

A demonstrálók a Műegyetem rakparton gyülekeztek, innen vonultak át rendőri kísérettel a Kossuth Lajos térre a Vámház körúton, a Múzeum körúton, a Károly körúton, a Bajcsy-Zsilinszky úton és az Alkotmány utcán keresztül. A menet elején egy teherautó haladt, amelyről buzdító szavakat mondtak és zenét játszottak.

Az esemény Facebook-oldalán úgy fogalmaztak, hogy „az elmúlt másfél hónapban a kormány szisztematikus hadjáratot folytat a magyar szabadság megmaradt intézményei ellen”. Felsorolták egyebek mellett a „lex CEU-t”, a „civilek elleni törvényt” és a reklámadót is.

A rendőrség a tüntetés után közölte, hogy biztosították a rendezvényt, intézkedniük nem kellett.

———————————-

Megtelt a Kossuth tér kormányellenes tüntetőkkel

Keresztülvonult Budapesten és este 8 óra körül a Parlament előtt felállított színpadhoz ért az a több ezres tömeg, amely vasárnap délután a Műegyetem Rakparton gyűlt össze, hogy tüntessen a kormány politikája ellen. Az „Oktatási Szabadságot!” és a „Nem maradunk csendben!” csoportok a CEU, a civilek és a szabad sajtó elleni hadjárat mellett a kormány unióellenesség miatt is demonstrálnak.

A Gellért térnél a Romaversitast képviselő Dinók Henrietta és a KDNP-t elhagyó kutató, Lukácsi Katalin beszéltek. A Kossuth téren rövid koncerteket követően Vágó Gábor ex-LMP, korrupcióellenes aktivista, Lengyel Máté, a Cambridge-i Egyetem és a CEU oktatója, László Luca CEU-s hallgató és a Civilizáció csoportot képviselő Deák Éva mondott beszédet.

   


Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »