Kiütéses győzelem: hét gólt lőtt a Sepsi OSK (Labdarúgás, SuperLiga)

A sepsiszentgyörgyi csapat szombaton hazai környezetben 7–0-ra diadalmaskodott az immár a legutóbbi öt mérkőzésén nyeretlen FC Botoșani felett a SuperLiga 11. fordulójában. A székelyföldi együttes története legnagyobb különbségű győzelmét aratta a román első osztályban, míg a moldvai alakulat a legnagyobb különbségű élvonalbeli vereségét szenvedte el.

Az első negyedórában többnyire a mezőnyben zajlott a küzdelem, aztán a házigazdák büntetőhöz jutottak. Andrei Dragu szabálytalankodott Cătălin Golofca ellen, viszont Eduard Pap megfogta Mario Rondón jobb alsó fele tartó erőtlen tizenegyesét. A folytatásban a vendégek veszélyeztettek, Victor Dican földön megpattanó lövését hárította bravúrral Niczuly Roland. Cristiano Bergodi csapata a 24. percben előnybe került, Jonathan Rodríguez labdaszerzése és Adnan Aganović előkészítése után Rondón volt eredményes (1–0). A 36 éves, venezuelai támadó 100. mérkőzésén lépett pályára a román élvonalban. Ezt követően szintén a Sepsi OSK akarata érvényesült, a szünet előtt Pap szögletre ütötte Golofca lövését, majd Ion Gheorghe sarokrúgása után Rondón a hálóba fejelt (0–2).

A második félidő kezdetén Mihai Teja négyet cserélt, azonban a vezetőedző tervét Shaquill Sno a 48. percben borította, ugyanis a holland hátvéd piros lapot kapott az Andres Dumitrescu elleni durva belépő miatt, így a vendégek emberhátrányba kerültek. A háromszéki együttes teljes mértékben kihasználta a létszámfölényét, a 63. percben ismét tizenegyeshez jutott, ezúttal Elad Shahaf buktatta a tizenhatos területben a sepsiszentgyörgyi csapat venezuelai csatárát. Ion Gheorghe büntetűrúgását Pap térddel hárította, ám a keresztlécről visszapattanó labdát már belőtte a hibázó szélső (3–0).

Az egyre fáradtabb Botoșani az utolsó húsz percre teljesen elfogyott, így a hazai gárda sorra lőtte a golókat. A moldvai alakulat kapusa még hárította Gheorghe próbálkozását, azonban a 71. percben már tehetlen volt, Alexandru Tudorie passzát Golofca kapásból a bal alsóba továbbította (0–4). Nem sokkal később a csereként pályára lépő Anass Achahbar is feliratkozott a gólszerzők közé (5–0), majd a 83. percben Cristian Bărbuț előkészítését Tudorie értékesítette (6–0). A ráadásban Cosmin Matei átadása után Achahbar fejelt középre, az érkező Tudorie pedig közelről az üres kapuba gurított (7–0). A piros-fehér mezben 150. mérkőzésén pályára lépő Niczuly Roland és a 100. meccsét játszó Radoslav Dimitrov kiütéses győzelemmel ünnepelhetett.

SuperLiga, alapszakasz, 11. forduló: Sepsi OSK–FC Botoșani 7–0 (2–0).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Stadion, mintegy 3500 néző. Vezette: Iulian Călin (Ștefănești). Sepsi OSK: Niczuly – Dumitrescu, Niňaj, Ciobotariu, Dimitrov – Golofca (Bărbuț, 74.), Păun (Francisco Júnior, 74.), Rodríguez, Aganović (Matei, 67.) – Rondón (Tudorie, 67.), Gheorghe (Achahbar, 74.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Botoșani: Pap – Sno, Dican, Țigănașu, Dragu (Patache, 58.) – Mussis (Ivanov, 46.), Perianu (Tîrcoveanu, 46.), Sylla – Mailat (Roman II., 46.), Camara (Roman, 46.), Shahaf. Vezetőedző: Mihai Teja. Gólszerzők: Rondón (24., 45+1.), Gheorghe (66.), Golofca (71.), Achahbar (75.), Tudorie (83., 90+1.). Sárga lap: Aganović (41.), illetve Țigănașu (55.), Ivanov (77.). Piros lap: Sno (48.).

További eredmények: FC Voluntari–FC U Craiova 1–0 (gólszerző: Droppa 45.), FC Petrolul–FC Farul Constanța 1–3 (gsz.: Tamaș 57., illetve Alibec 11., 35., Sali 90+4.), Aradi UTA–FC Hermannstadt 1–2 (gsz.: Postolachi 28. – tizenegyesből, illetve Alhassan 35., 90+5.), FC Rapid–Mioveni 2–1 (gsz.: Sefer 39., Luckassen 87., illetve Scarlatache 23.).

16. Târgoviște             0          3          6          10–17    3

A válogatott mérkőzések miatt az élvonalbeli bajnokság két hétig szünetel, majd ezt követően a Sepsi OSK október 2-án, vasárnap 13 órától a veretlen újonc, FC Hermannstadt vendégeként játszik a SuperLiga 12. fordulójában.

Varga Roland piros-fehérben folytatja

A sepsiszentgyörgyi klub pénteken közösségi oldalán bejelentette, hogy a 24-szeres válogatott Varga Roland csatlakozott a piros-fehér mezes csapathoz. A magyar labdarúgó egy évre szóló szerződést írt alá, hosszabbítási lehetőséggel.

A 32 éves játékos idén márciustól a lengyel élvonalben érdekelt Termalica mezét öltötte magára, azonban mindössze négy mérkőzésen kapott lehetőséget, ezeken 42 percet töltött a pályán, majd miután júliusban lejárt a szerződése, szabadon igazolható volt. Azt megelőzően 2021 júliusa óta az Egyesült Arab Emírségekben, az Al-Ittihad Kalba csapatát erősítette, ahol szintén nem termett sok babér számára, 12 találkozón egy gólpasszt jegyzett.

Legnagyobb sikereit a Ferencváros együttesével érte el, zöld-fehérben 2015 és 2021 között játszott, három bajnoki címet és három kupagyőzelmet ünnepelhetett. Az FTC színeiben 187 mérkőzésen 60 gólt szerzett és kiosztott 43 asszisztot.

Varga Roland korábban az olasz Brescia és a Foggia játékosa is volt, játszott még az ETO FC Győr – 2013-ban bajnok lett – és az MTK Budapest csapatában. Eddig 24-szer viselte a magyar válogatott mezét, legutóbb tavaly májusban az Albánia ellen elvesztett világbajnoki-selejtező meccsen.