Kimaradtak a helyzetek, ismét vereséget szenvedtek (Labdarúgás, SuperLiga)

A Sepsi OSK veszélyesebb volt ellenfelénél, számos gólhelyzetet kidolgozott – a hajrában kétszer a kapufát is eltalálta –, azonban a pragmatikusan játszó Universitatea Craiova szombaton három ponttal távozott Sepsiszentgyörgyről a SuperLiga 16. fordulójában. A háromszéki csapat a bajnokságban sorozatban negyedszer szenvedett vereséget, ráadásul ezeken a mérkőzéseken mindössze egyszer sikerült betalálnia.

A hazai csapat az első félidőben lendületesen és aktívabban játszott, míg a vendégek főként a szélekről beívelt labdákkal és szögletek után próbáltak veszélyeztetni. Az első komoly helyzet Mario Rondón előtt adódott, aki a 8. percben Cosmin Matei passzát követően kapu fölé emelt. A folytatásban a Craiova kapusa, Giedrius Arlauskis lábbal védte Rondón lehetőségét, majd a tapasztalt litván hálóőr Adnan Aganović távoli lövését is hárítani tudta. Válaszul a túloldalon Bogdan Vătăjelu beadásából Ștefan Baiaram kevéssel a jobb alsó mellé fejelt.

Szünet után ismét a háromszéki együttes járt közelebb a gólszerzéshez, azonban Rondón folytatta a helyzetek elpazarlását, előbb közeli lövését szögletre tolta Arlauskis, aztán a venezuelai csatár Matei labdaszerzése után senkitől sem zavartatva a bal alsó mellé gurított. A kihagyott lehetőségek immár zsinórban a negyedik találkozón is megbosszulták magukat, ugyanis az 58. percben a Mirel Rădoi irányította labdarúgók váratlanul vezetést szereztek, Baiaram passzából Vătăjelu 17 méterről védhetetlenül a bal felsőbe csavart (0–1).

Ezt követően a székelyföldi gárda beszorította ellenfelét, Cristiano Bergodi vezetőedző cserékkel frissítette a támadójátékot, pályára lépett Varga Roland, Anass Achahbar, Cristian Bărbuț és Alexandru Tudorie, ennek ellenére a vendégek védelme állta a sarat. A hajrában megvoltak az egyenlítési lehetőségek, a 89. percben Aganović beadása után Pavol Šafranko néhány méterről a felső lécre fejelt, a kipattanót pedig Varga fölé bólintotta. A másik oldalon Ante Roguljić szabadrúgásból szintén a keresztlécet találta el, aztán Achahbar megpattanó lövése a bal kapufát érintve elhagyta a játékteret, így a Sepsi OSK hetedszer szenvedett vereséget az idényben.

SuperLiga, alapszakasz, 16. forduló: Sepsi OSK–Universitatea Craiova 0–1 (0–0).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, mintegy 3200 néző. Vezette: Marian Barbu (Fogaras). Sepsi OSK: Niczuly – Dumitrescu, Tamás, Niňaj, Ciobotariu (Varga, 66.) – Rodríguez, Aganović – Ștefănescu (Bărbuț, 81.), Matei (Achahbar, 72.), Rondón (Tudorie, 81.) – Šafranko. Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Craiova: Arlauskis – Papp, Mitrea, Screciu – Hanca (Mateiu, 67.), Crețu, Căpățînă (Martić, 71.), Nistor (Cîmpanu, 85.), Vătăjelu – Rivaldinho (Marković, 85.), Baiaram (Roguljić, 71.). Vezetőedző: Mirel Rădoi. Gólszerző: Vătăjelu (58.). Sárga lap: Tamás (90.), Aganović (90+4.), illetve Hanca (27.), Arlauskis (90.).

További eredmények: Chindia Târgoviște–FC Botoșani 2–2 (gólszerzők: Popadiuc 3., Popa 90+4., illetve Mailat 34. – tizenegyesből, Camara 80.), FC U Craiova–FC Farul Constanța 1–2 (gsz.: Baeten 8., illetve Borza 35., Popescu 51.), FC Voluntari–FC Petrolul 0–1 (gsz.: Grozav 10.).

16. Mioveni                   1        5          9            9–22    8

A 17. forduló programja: FC Botoșani–FC Voluntari (péntek, 18 óra), FC Farul Constanța–Mioveni (péntek, 21 óra), FC Argeș–Sepsi OSK (szombat, 15 óra), FC Petrolul–Aradi UTA (szombat, 18 óra), Universitatea Craiova–Kolozsvári Universitatea (szombat, 21 óra), FC Hermannstadt–Chindia Târgoviște (vasárnap, 16:15 óra), FCSB–FC Rapid (vasárnap, 21 óra), Kolozsvári CFR–FC U Craiova (hétfő, 21 óra).

Forrás:3szek.ro