Kikapott a címvédő otthonában a Sepsi OSK (Labdarúgás, 1. Liga)

Az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának zárómérkőzését a címvédő Kolozsvári CFR nyerte, miután 2–0 arányban győzött Sepsi OSK ellen a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban, így a sepsiszentgyörgyi csapat nyeretlensége immár tizenkét találkozó óta tart. A háromszéki együttes csütörtökön 18 órától az U Craiova ellen lép pályára a Román Kupa nyolcaddöntőjében, amelynek Drobeta Turnu Severin ad otthont. Ezt követően vasárnap 17.30-tól az FC Dinamo látogat Sepsiszentgyörgyre a pontvadászat 14. fordulójában.

A zárt kapus mérkőzés első negyedórájában a vendégek többet birtokolták a labdát, bár mezőnyfölényük meddőnek bizonyult, mindössze egy helyzetük volt, Adnan Aganović veszélyeztetett, kapáslövését azonban Cristian Bălgrădean könnyedén védte. A másik oldalon a házigazdák már az első lehetőségüket gólra váltották, a 24. percben Ciprian Deac szöglete után a Sepsi OSK korábbi hátvédje, Rachid Bouhenna néhány méterről a jobb alsóba fejelt (1–0). Szünet előtt egyenlíthetett volna Cristiano Bergodi legénysége, viszont Aganović szöglete után Cvetelin Csuncsukov közelről az oldalhálót találta el.

A második félidő elején hamar növelni tudta előnyét Dan Petrescu csapata, miután Bogdan Mitrea szabálytalankodott Emmanuel Culio ellen, a játékvezető pedig büntetőrúgást ítélt. A tizenegyest a sértett végezte el, ám lövését Niczuly Roland hiába hárította, a kipattanót az argentín középpályás a hálóba sodorta (2–0). Fölénye tudatában a címvédő a folytatásban inkább a védekezésre figyelt, ellentámadásokkal próbálta zavarba hozni ellenfelét, amelynek ebben a játékrészben csak egy helyzete volt, az 58. percben Aganović szabadrúgását Bălgrădean védte.

Az utolsó negyedórában is a kolozsvári együttes járt közelebb a gólszerzéshez, előbb Denis Alibec kiugratása után Billel Omrani iramodott meg, a tizenhatos vonaltól leadott lövését viszont Niczuly bravúrral védte, majd Radoslav Dimitrov rövid hazaadását követően Alibec próbálkozása a jobb alsó mellé ment. A 80. percben emberhátrányba került a hétszeres bajnok, a szabálytalankodó Mihai Bordeianu rövid idő alatt a második sárga lapját is megkapta. A Sepsi OSK tíz ember ellen is esélytelen volt az egyenlítésre, így a listavezető idénybeli hetedik hazai mérkőzését is megnyerte.

1. Liga, alapszakasz, 13. forduló: Kolozsvári CFR–Sepsi OSK 2–0 (1–0).

Kolozsvár, Dr. Constantin Rădulescu Stadion. Vezette: Andrei Florin Chivulete (Bukarest). CFR: Bălgrădean – Sušić, Bouhenna, Burcă, Camora – Culio (Cestor, 90.), Adjei-Boateng (Bordeianu, 46.), Deac (A. Păun, 82.) – Omrani, Alibec (Debeljuh, 82.), Petrila. Vezetőedző: Dan Petrescu. Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Tincu, Mitrea, Ispas – Aganović (Bojić, 74.), N. Păun, Fofana (Ștefănescu, 62.), Bărbuț (González, 62.) – Golofca (Askovski, 62.), Csuncsukov (Luckassen, 74.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Gólszerző: Bouhenna (24.), Culio (53.). Sárga lap: Boateng (45+1.), Bordeianu (78., 80.), illetve Fofana (59.). Kiállítva: Bordeianu (80.).

További eredmény, 13. forduló: Academica Clinceni–Aradi UTA 0–3 (gsz.: I. Hora 21., 45+1., Miculescu 38.).