Jelentősen szigorítják az üzletek nyitvatartási rendjét Belső-Erzsébetvárosban – többek között ez olvasható abban 14 pontos döntési javaslatsorban, amelyet október 3-án tárgyalhat és fogadhat el a VII. kerületi képviselő-testület. Vattamány Zsolt (Fidesz–KDNP) polgármester lapunkhoz eljuttatott előterjesztése alapján elképzelhető a teljes szigor, azaz 24 óra után semmilyen esetben se lehessenek nyitva az üzletek. Az alternatívák között szerepel, hogy éjszakai nyitvatartási engedélyt csak a Király utca, az Erzsébet körút páratlan oldala, a Rákóczi út és a Károly körút által határolt területre lehessen kiadni a jövő héttől. Arról az erzsébetvárosi képviselők dönthetnének, hogy hajnali kettőig, négyig vagy hatig lehessenek nyitva a környék lakosságát zavaró, szórakozóhelyek és kocsmák. Olyan elképzelés is van, hogy lehet nyitva tartó üzlet, ha nem árul szeszesitalt, de ez a lehetőség a bulinegyedben kevéssé elképzelhető, mert így a működtetés valószínűleg nem érné meg a tulajdonosoknak. Ugyanakkor már a szórakozóhelyek engedélyéhez is további szigorítások társulnának. Így a tulajdonosoknak kötelezően utcai biztonsági őrt kell alkalmazniuk, ha nyitva vannak a kocsmaablakok, -ajtók, nem szólhat a zene, az üzletekbe betérőknek engedélyezni kell a vécéhasználatot akkor is, ha nem fogyasztanak, újabb üzlet nyitáshoz a társasházi közgyűlésnek hozzá kell járulnia. Továbbá nem kaphat engedélyt, aki nem fizet felügyeleti díjat, és visszavonható az engedélye annak, aki naponta többször nem takarítja az üzlete előtti járdaszakaszt.
Ahogy arról a Magyar Nemzet korábban beszámolt, a fent nevesített belső-erzsébetvárosi területen a jövőben az önkormányzat nem járul hozzá, hogy a jövőben saját helyiségeit szeszesital árusítására vegyék bérbe, s a már meglévő bérlemények ilyen célú funkcióváltását sem támogatják. Az ígéreteknek megfelelően fokozzák a takarítást, további pénzeket fordítanak gépbeszerzésre, még több és még nagyobb szeméttároló edények vásárlására, köztéri illemhelyek (Klauzál tér, Rózsák tere, Bethlen Gábor tér) felújítására, továbbiak telepítésére, például a Reformáció parkban, a Kéthly Anna téren, illetve a Király utca és a Kazinczy utca sarkán lévő játszótéren. Ugyancsak megerősítik a kerületi rendészetet, a bulinegyed kiemelt területein állandó rendőri jelenlétet biztosítanak.
A bulinegyed körül a nyáron forrtak fel az indulatok, amikor az itt lakók, civil szervezetek többször is tüntettek, az idegenforgalmi idényben tapasztalt elviselhetetlen állapotok, a kosz, a zaj, a bűz és az estétől reggelig tartó randalírozások ellen. A vendéglátósok is demonstráltak, ők is rendet szeretnének, ugyanakkor a szigor miatt tartanak a bevételcsökkenéstől is. A bulinegyed működtetéséből az állam is hasznot húz: 2016-ban több mint 6 milliárdos adóbevétele származott innen.
Forrás:mno.hu
Tovább a cikkre »