Jégkorong Erste Liga – Szétlövéssel nyert a Brassó, győzött a Fradi

A Brassó szétlövés után diadalmaskodott Debrecenben a jégkorong Erste Liga alapszakaszának csütörtöki játéknapján.

A társbajnok Csíkszereda könnyedén győzött Újpesten a jégkorong Erste Liga alapszakaszának csütörtöki játéknapján.

A másik, csütörtökön a fővárosba látogató erdélyi együttes, a Gyergyói Hoki Klub hosszabbítás után maradt alul a MAC vendégeként.

Az éllovas FTC-Telekom 5-3-ra legyőzte a Vasast a jégkorong Erste Liga alapszakaszának csütörtöki első mérkőzésén.

Plexitörés miatt a harmadik harmad derekán közel fél órán át állt a játék. A társbajnok Ferencváros sorozatban hetedik ligameccsén nyert.

Eredmény (a liga honlapjáról):
DEAC-Corona Brasov Wolves (romániai) 1-2 (0-0, 0-0, 1-1, 0-0, 0-1) – szétlövéssel

korábban:
MAC HKB Újbuda-Gyergyói Hoki Klub (romániai) 5-4 (2-1, 2-2, 0-1, 1-0) – hosszabbítás után
UTE-Sport Club Csíkszereda (romániai) 2-7 (1-2, 1-2, 0-3)
FTC-Telekom – Opten Vasas HC 5-3 (1-0, 2-2, 2-1)

10.  Dunaújvárosi Acélbikák  27  1   6   1  19  72-134  16

Játékvezetői műhiba miatt a szövetség versenyirodája első fokon elrendelte a december 30-án rendezett Vasas-FTC (4-2) mérkőzés újrajátszását. Amennyiben a döntés jogerőre emelkedik, a Vasastól levonnak három pontot, és kitűzik a találkozó új időpontját.

Forrás:gondola.hu