Ismeretterjesztő animációs sorozat készült Hunyadi Jánosról

Ismeretterjesztő animációs sorozat készült Hunyadi Jánosról

Hunyadi János teljes életművét feldolgozó animációs sorozatot készített az Autentika Művészeti Műhely Alapítvány. A hét epizódból álló alkotás az alapítvány YouTube-csatornáján tekinthető meg – tájékoztat szerkesztőségünknek is elküldött közleményében az intézmény.

Ismeretterjesztő animációs sorozat készült Hunyadi Jánosról

Így jelenik meg Hunyadi János az animációs alkotásban • Autentika Művészeti Műhely

A Hunyadi-sorozat célja a fiatalok megszólítása, az ismeretterjesztés és a nemzeti öntudat erősítése. Egy-egy epizódja csupán 4-5 perces, így mindenki számára könnyen és gyorsan fogyasztható, ugyanakkor ezalatt sok érdekesség, információ jut el a közönséghez – fogalmaznak az alkotás készítői.

Hírdetés

Mint írják, Hunyadi János vonatkozásában leginkább nagy győzelmeivel, csatáival szoktak foglalkozni, ez a sorozat azonban átfogó képet kíván adni Hunyadi János egész életéről, származásáról, arról miként vált zseniális hadvezérré. A sorozatban szó van Hunyadi politikájáról, hadjáratairól és megítéléséről. Az animációs sorozat célközönsége elsősorban a Kárpát-medencei magyar fiatalság, de román, szerb, szlovák és angol felirattal is megtekinthető az alkotás.

A készítők szerint Hunyadi János nem csak Magyarország, hanem Európa hőse is.

Az idegen nyelvű feliratoknak köszönhetően más nemzetek is globális képet kaphatnak a törökverő hadvezérről.

Az Autentika Művészeti Műhely munkatársai által készített sorozat narrátora Csőre Gábor színművész, szövegkönyvét Märle Tamás történelemtanár írta. A sorozat megjelenését a Nemzeti Együttműködési Alap, a Miniszterelnökség, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt., a Szerencsejáték Zrt. és Zalaegerszeg MJV önkormányzata támogatta – olvasható még a szerkesztőségünknek elküldött tájékoztatóban.

A készítőkről A Papolczy Balázs által alapított Autentika Művészeti Műhely 2020-ban kezdte meg munkáját. Trianon századik évfordulóján jelent meg a Trianon 10 oka c. animációs sorozatuk, és a Trianon100 kvízapplikációjuk. A jövőben is olyan kulturális tartalmakat kívánnak készíteni, amelyek könnyen elérhetőek bárki számára az online térben, és a magyar szellemi fejlődést szolgálják. Projektjeikről a közösségi média legtöbb felületén – Youtube, Facebook, Instagram – tájékozódhatnak.


Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »