Nyitókép: Körkép.sk
Olaszország különösen büszke nemzeti ételére, a pizzára. Az olaszok ragaszkodnak ahhoz, hogy övék a világ legjobb konyhája, és készek megvédeni kulináris hagyományaikat. Az Egyesült Államokban különösen népszerű ananászos pizza igazi szentségtörésnek számít. A Coldiretti gazdálkodók és élelmiszergyártók olasz szövetsége szerint azonban külföldön vannak még undorítóbb alapanyagok a pizzához, amelyeket a szövetség úgy döntött, hogy a borzalmak galériájában mutat be.
A horror összetevők listáján megtalálható az Ausztráliában használt kenguru- és krokodilhús, a Dél-Afrikából származó zebrahús és banán, vagy az Indiában kínált, joghurtba áztatott tandoori csirke által képviselt fűszeres összetevők. Vietnamban és Thaiföldön is lehet pizzát enni tücskökkel és kannabisszal. Az olasz szakszervezet azonban a hongkongi, kígyóhússal díszített pizzát nevezte a legundorítóbbnak.
Az európai országok sem kerülték el a kritikát. Az egyesület szerint a portugálok nem riadnak vissza attól, hogy tőkehalas és főtt tojásos pizzát készítsenek. Svédországban bármit hozzáadnak az alapanyagokhoz – pulyka és méz, tartósított gyümölcs és csokoládé, húsgombóc, de még káposzta is. A hollandok szeretik a pizza és a kebab keresztezését. Az egyesület felhívta a figyelmet arra is, hogy egyes országok ketchuppal és cheddarral próbálják különlegessé tenni a pizzát.
A Coldiretti egyesület és az Ipsos cég által végzett felmérés kimutatta, hogy az olaszok negyede nem engedné meg magának, hogy Olaszországon kívül pizzát egyen. Több mint egyharmaduk azt mondja, hogy elborzadnak a felsorolt egzotikus összetevőktől, és ehetetlennek találják őket.
2017-ben Olaszországnak sikerült elérnie, hogy a nápolyi pizzériák művészetét az UNESCO szellemi kulturális örökségként ismerje el. A tavaly október óta hatalmon lévő Giorgio Meloni miniszterelnök vezette jobboldali kormány határozottan elkötelezett a hazai élelmiszertermelés védelme mellett. A Földművelésügyi Minisztérium neve Földművelésügyi, Élelmiszer-ellátási és Erdészeti Minisztérium lett, a kormány pedig egyebek mellett a laboratóriumban termesztett hús- vagy rovarliszt ellen kampányol. A Coldiretti egyesület szerint az olasz élelmiszer-utánzat piacának globális értéke 120 milliárd euró.
ČTK
Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »