Huszonhat újabb, fix telepítésű sebességmérő készüléket helyeznek üzembe szerdától Budapesten, a többi között az Árpád hídon a Népfürdő utcai lehajtónál, a Rákóczi híd budai és pesti hídfőjénél, továbbá a ferihegyi repülőtérre vezető gyorsforgalmi úton a KÖKI-terminálnál.
A közelmúltbeli súlyos balesetek és a gyorshajtók nagy száma miatt a Fővárosi Önkormányzat Rendészeti Igazgatóságának kezdeményezésére új sebességmérő berendezéseket integráltak a VÉDA-rendszerbe – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság közlekedésrendészeti főosztályvezetője.
„Nagyon sokan csak akkor és csak ott tartják be a sebességhatárokat, ahol tudják, hogy traffipax működik. Teszik ezt gyakorlatilag néhány másodperces előnyért. A Budapesti Rendőr-főkapitányság kiemelt célja továbbra is az, hogy a közlekedési balesetek számát csökkentse, illetve kiszűrje azokat a járművezetőket a forgalomból, akik másokra veszélyt jelentenek” – fogalmazott a Léránt Krisztián, jelezve: többek között ennek okán a nyár óta már az Árpád-hídon is fokozták az ellenrőzések intenzitását.
A munka azonban itt még nem ért véget: a Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság kezdeményezésére új sebességmérő eszközöket integráltak a VÉDA-rendszerbe az Országos Rendőr-főkapitánysággal közösen. A rendőrség a helyszínek kiválasztásában működött közre, figyelemmel a baleseti kockázatokra, illetve az infrastruktúra adottságaira. A teljes körű tesztelést követően
október 30-tól, azaz szerdától 26 modern, hitelesített sebességmérő berendezés fogja 47 forgalmi sáv járműforgalmát ellenőrizni éles üzemben.
A berendezések radaros elven működnek, különböző fényviszonyok mellett is folyamatos, a nap 24 órájában elhaladó járművekről jó minőségű felvételeket fognak készíteni, felismerve a járműveknek a honosságát, illetve a rendszámukat is.
A Főpolgármesteri Hivatal főigazgatója a sajtóeseményen arról beszélt, hogy továbbra is jelentős a gyorshajtók száma. Azt, hogy milyen szükség van erre a mérésre, azt jól mutatja, hogy a tesztelés során egy hét leforgása alatt 38 790 gyorshajtót regisztráltak a kamerák – tette hozzá Kiss Ambrus.
Elmondta továbbá, hogy a főváros nyitott további kamerák kihelyezésre; fél év múlva áttekintik a tapasztalatokat, és közösen fogják meghatározni a rendőrséggel, hogy hol va erre még lehetőség Budapesten.
A sebességmérőket a Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság telepítette és finanszírozta. A kamerák nem kerültek rendőrségi tulajdonba, így azok üzemeltetését és karbantartását nem a rendőrség végzi.
Az új kamerák az alábbi helyszíneken mérnek:
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »