Határtalan együttműködés és annak első látványos gyümölcse: fotókiállítás nyílt a komáromi „Egressyben“

Határtalan együttműködés és annak első látványos gyümölcse: fotókiállítás nyílt a komáromi „Egressyben“

A fotográfia nem ismer határokat címmel január 25-én a tatabányai Kép-Szín-Tér Fotóművészeti Műhely fényképkiállítása nyílt meg a komáromi Egressy Béni Városi Művelődési Központ emeletén. A tárlatanyag legalább február közepéig látható az intézményben, ahová a felújítási munkálatok idején hátulról lehet bejutni.

A kiállítást – több komáromi és vendégfotós jelenlétében – Viera Vlčková, a Komáromi Regionális Művelődési Központ igazgatója és két kollégája: Jana Mačicová módszertani szakreferens és Himpán Terézia kultúrmenedzser magyar és szlovák nyelven nyitotta meg. Köszöntötték a vendégeket, köztük a Nemzeti Művelődési Intézet Komárom-Esztergom Megyei Igazgatósága képviseletében Hornyák-Pálmai Éva igazgatót és Edelmayer Zsolt módszertani referenset.

Hírdetés

A megnyitó beszédekből kiderült, hogy a két intézmény közti együttműködés terén mérföldkőnek számított egy dátum: 2020. július 14., amikor az észak-komáromi szakemberek kapcsolatfelvétel céljából átruccantak a magyarországi kollégáikhoz. Bár azóta is folyamatosan kommunikálnak egymással, de a Covid-19 pandémia meggátolta a közös jelenléti rendezvények megvalósítását. A magyarországi fél tavaly nyáron Lakitelekre hívta meg az itteni intézmény munkatársait, akik aprólékosan megismerhették az ottani kulturális tevékenységet, amibe be is kapcsolódhattak.

Örvendetes, hogy a szlovákiai kulturális intézmények újranyitása után lehetővé vált A fotográfia nem ismer határokat című fényképkiállítás közös megrendezése az „Egressy“ emeleti előcsarnokában, ahol legalább február közepéig, de nagy érdeklődés esetén talán tovább is megtekinthető a 17 fényképész több száz művéből kiválogatott 74 legjobb fotó. Ezek az alkotók a Nemzeti Művelődési Intézet Komárom-Esztergom Megyei Igazgatóságának égisze alatt, Tatabányán működő Kép-Szín-Tér Fotóművészeti Műhely aktív tagjai. A riportfotók, akt- és tájképek többsége az ún. urbex (magyarul: sajátos város-felfedezés) zsáner jegyében készült. Érdemes azokat szemrevételezni, miközben továbbra is be kell tartani az időszerű járványügyi előírásokat.


Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »