Hatalmas izgalmakkal és egy eséssel ért véget a Giro d'Italia első magyarországi szakasza

A holland Mathieu van der Poel nyerte pénteken a Budapest és Visegrád közötti nyitószakaszt a Giro d’Italia országúti kerékpáros körversenyen, amelynek első három etapját Magyarországon rendezik.

A legvégén óriási csatát vívott van der Poel az eritreai Biniam Girmay-jel, de végül a holland ért elsőként a célba. Az ausztrál Caleb Ewan néhány méterre a céltól esett el, miután az első kereke összeért az előtte haladó Girmay hátsó kerekével. A harmadik helyet a baszk Pello Bilbao szerezte meg.

Valter Attila a 29. helyen ért célba, a szakaszgyőztestől mintegy négy másodperccel lemaradva.

Fetter Erik a vége előtt néhány kilométerrel egy csoportos bukás részese volt, a többiekkel együtt ő is leszakadt a főmezőnytől.

(A nyitóképen: A Giro d’Italia országúti kerékpáros körverseny Budapest és Visegrád közötti 195 kilométeres nyitóetapjának mezőnye a Szabadság hídon 2022. május 6-án. Ez az első alkalom, hogy Magyarországot érinti a háromhetes körverseny, a Giro 14. alkalommal rajtol Olaszországon kívül.)

Forrás:infostart.hu