Egy napja várjuk hiába a német közszolgálati csatorna, az ARD válaszait, miután Szél Bernadett és egy momentumos politikus főszereplésével álhírnek is beillő lejárató riportot mutatott be Magyarországról – hangzott el az M1 Híradójában.
A riportban a két baloldali politikus olyan állításokat tesz, hogy nincsenek meg itthon a védekezéshez szükséges eszközök. Megkérdeztük a német televíziós társaságot, hogy utána jártak-e az ilyen állítások valóságtartalmának, vagy csak elfogadták azt, amit Szél Bernadették mondtak. Ahogy a többi kérdésünkre, úgy erre sem érkezett válasz.
Az egyik bemutatott egészségügyi központ vezetője azonban egyértelműen cáfolta a baloldali politikusok állításait.
Az imént hívtak fel az M1 Híradótól – írta ki méretes betűkkel szombat este közösségi oldalára Szemző Áron. Tette ezt Budakeszi momentumos önkormányzati képviselője röviddel a róla és Szél Bernadettről készült összeállításunk adásba kerülése előtt.
A balliberális politikustól arra voltunk kíváncsiak, hogy az elmúlt napokban miért osztogattak maszkokat több Budapest környéki településen is.
„Mi felhívtuk a háziorvosokat és mindenhol azt mondták nekünk, hogy szükség van védőfelszerelésre, úgyhogy mi vittünk nekik” – mondta az ellenzéki politikus az M1 Híradójának.
Arra is kíváncsiak voltunk, hogy az akciójukhoz miért hívták segítségül a német közszolgálati televíziót, az ARD stábját.
Szemző Áron ezt úgy foglalta össze internetes követőinek, hogy „gyakorlatilag arra próbáltak rákérdezni, hogy miért rohanunk egy német tévéhez hazát árulni.”
Korábban a Momentumos politikus volt az, aki Tinnyét, Pátyot és Tök településeket jelölte meg, mint ahová maszkokat szállítottak.
Biatorbágyra pedig még az ARD is elkísérte őket – dicsekedett vele egy másik posztjában Szemző Áron. De egy saját videóban felemlegette Budakeszit is, azt sugallva, mintha a település orvosi rendelőjében nem lenne elegendő felszerelés a járvány elleni védekezéshez.
„A Momentummal rendeltünk maszkokat, amelyeket a tagság adományából és külső adományokból rendeltünk meg, ebből 200 darabot kapott a Momentum budakeszi helyi szervezete, és úgy döntöttünk, hogy a környező településeken osztjuk ezt szét a háziorvosi rendelőkben” – mondta Szemző Pócza Péter, a Budakeszi Egészségügyi Központ vezetője tiltakozott az akció ellen.
„Itt Budakeszin forgattak videót, és vágtak be képeket és ezzel kapcsolatban állították azt, hogy nem megfelelő felszereléssel rendelkeznek háziorvosok” – mondta az intézményvezető.
Pócza Péter az M1 Híradónak azt mondta: bejelentés nélkül érkeztek a baloldali politikusok a rendelőintézetbe. Szél Bernadették maszkosztogatását a főorvos nemtelen támadásnak nevezte.
„Itt Budakeszin egyetlen egészségügyi dolgozó nem került kórházba, nem volt gyanús tünete, köszönhetően azt hiszem a megelőző intézkedéseknek és a védőfelszereléseknek”– mondta Pócza Péter.
Politikai célzattal vittek felszereléseket
Szemző Áron Budakeszin próbálja népszerűsíteni a Momentumot. Szombati nyilatkozatában el is szólta magát, hogy politikai célzattal vittek maszkokat az orvosi rendelőbe – hangzott el az M1 Híradójában.
„Budakeszin én képviselő vagyok, és tisztában vagyok azzal, hogy az önkormányzat vásárolt védőfelszerelést az orvosoknak, mi csak felhívtuk ott is az orvosokat, és ők jelezték nekünk, hogy plusz védőfelszerelésre is szükség van” – mondta.
Szemző Áron posztját felkarolta Szél Bernadett is, aki nem kevesebbet állított a német köztévének, minthogy a magyar kormány még a frontvonalban dolgozó egészségügyi dolgozókat sem védi meg a koronavírustól.
Az ellenzéki politikus a német tévé csatornának elmondta, úgy látja, hogy még az egészségügyi dolgozók sem kapnak maszkot.
„Hogyan gondoskodjanak rólunk, és hogyan védjenek meg bennünket, ha ők sem kapják meg a legfontosabb védőfelszerelést?” – tette fel a kérdést Szél Bernadett.
Szemző Áronék azt híresztelik: Németországban nem megrendelésre készítenek propaganda anyagokat – hangzott el az M1 Híradójában.
Az ellenzéki politikusok álhírterjesztéssel is felérő lejárató akciójáról az M1 Híradója megkérdezte az ARD véleményét is. Többek között arra voltak kíváncsiak, hogy a riportban bemutatott állításokat mi támasztja alá? Felderítették-e azok valóságtartalmát vagy ténykényt fogadták el azokat. Illetve, hogy az ARD-n milyen közszolgálati értékkel bírt a híranyag?
A német közszolgálati tévé eddig nem reagált a Híradó megkeresésére.
Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »