Nyitókép: Körkép.sk
Mottó:
„Ne azt keressétek, ami széthúz benneteket,
azt keressétek, ami összeköt benneteket.”
(Pál apostol)
Az immár nagy hagyományokkal rendelkező csemadokos kulturális találkozó ezúttal Gesztetén került megrendezésre. A helyi kultúrházban mintegy 300 néző követte nagy érdeklődéssel a műsort. A rendezvényt megtisztelték jelenlétükkel a Csemadok alelnökei, Köteles László és Balogh Gábor. A megnyitóbeszédet Tóth Csilla, a Csemadok Területi Választmányánek elnöke tartotta. Üdvözölte a fellépőket és a közönséget Albert Éva a Csemadok helyi Szervezetének az elnöke és Rácz Ferenc, a község polgármestere is. A konferanszié szerepére Csank Tímea vállalkozott.
A közönség láthatott népdalokat falusi kórusok előadásában. Felléptek a Gesztetei Barkó Menyecskék, a Détéri Asszonykórus, Szivárvány Énekkar Nagybalogról és a Ceredi Asszonykórus Magyarországról. Fergeteges szatmári táncokat láthattak a Boglárka Gyermek Néptáncegyüttestől, musical slágereket hallgathattak Arany Nikolett, harmonikaszólót Jakab Levente előadásában és hallgathatták a Rimaszombati Blaha Lujza Vegyeskórus hagyományosan szép előadását.
Volt itt tehát minden, népdalok, népi tánc, musical, kevés komoly zene és kóruszene.
Az „I” -re a pontot a Miskolci Nemzeti Színház művészeinek temperamentumos, jó színvonalú operettműsora tette fel. A három művész a legismertebb operett-slágereket adta elő nagy sikerrel, a hálás közönség állva tapsolta meg őket.
A műsor végén Csank Tímea konferanszié és Albert Éva főszervező megköszönték az előadóknak a színvonalas műsort, megköszönték a közönségnek is, hogy kitartottak és sok-sok tapssal jutalmazták a fellépőket.
A legvégén Rácz Ferenc polgármester szólt. Kifejtette, nagyon örül a sikeres műsornak, a színvonalas előadásoknak. Hangsúlyozta, őszintén reméli, hogy a rendezés is elnyerte a résztvevők és a közönség tetszését, hiszen nagyon sokat fáradoztak érte.
Egyúttal meghívta a résztvevőket a Falumúzeum megtekintésére, amelyet most rendeztek be. Kérte, úgy nézzenek a kiállításra, hogy a község nagyon sok polgára kapcsolódott bele nemcsak a munkákba, de a kiállítási tárgyak összegyűjtésébe is.
Ezután a résztvevők és a nézők nótaszóval vonultak át a közeli Nyugdíjasok Klubjához, ahol megtekintették a kiállítást.
A Körkép.sk megkérdezett néhány résztvevőt, mi a benyomásuk a kulturális rendezvényről?
Cerovszki Gyula, a Rimaszombati Blaha Lujza Vegyeskórus tagja így válaszolt:
„Nagyon örülök, hogy láthattam a valódi, csemadokos falusi népdalkórusokat. Ezek még nem is olyan régen uralták a kulturális rendezvényeink programjait, majd, sajnos, fokozatosan háttérbe szorultak, sőt sokszor ki is maradtak. Véleményem szerint viszont igenis ide tartoznak, egy bizonyos korosztály részéről mutatkozik rá igény, bizonyság erre a mai műsor is. Persze a fiatalabb korosztály igényeit is illik követni, csak így lesz komplex, sikeres egy ilyen típusú kultúrműsor. Úgy hiszem, hogy a rendezők ezt most itt Gesztetén példásan oldották meg.”
Csirmaz Miklós, Rimaszombatból:
„Egy nagyon jól megszervezett rendezvénynek lehettünk tanúi, ahol a színvonal sem hagyott kívánnivalót maga után. A feleségemmel együtt jól szórakoztunk, csak gratulálni tudok a fellépőknek, de a szervezőknek is. Egyértelműen jó csapat van itt Gesztetén, elkötelezettek, összetartóak, jó vezetőkkel, jó polgármesterrel az élen. Erről tanúskodik a Nyugdíjas Klubban létrehozott kiállítás is, amely a valamikori falusi életet mutatja be.”
Albert Évát, a Csemadok Helyi szervezetének az elnökét arról kérdeztük, ki mindenki vett részt a rendezésben?
„Természetesen a Csemadok Rimaszombati Területi választmánya nagyon sokat segített nekünk, de a legtöbb segítséget a községtől kaptuk. A község vezetése, a polgármesterrel teljességgel magukénak érezték a rendezvényt. Nem is tudom felsorolni hirtelen, mi mindenben segítettek. Úgy hiszem, színvonalas volt a műsorunk, annak rendezése is, és ez nagyrészben az ő érdemük is. Csak köszönni tudom a polgármesternek és a vezetésnek a hozzáállását. De ugyanúgy köszönöm mindenkinek, aki segített nekünk.”
– lelkesedett Albert Éva a sikeres műsor végén.
Mede Géza
Képek: a szerző felvételei
Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »