Az Országos Mentőszolgálat egyik bajtársa rövid Facebook-videóban mutatja be az „alapszintű” mentőegységek felszerelését.
A mentőknél ALS (emelt szintű) és BLS (alapszintű) mentőegységek teljesítenek szolgálatot, melyek közt súlyosság szerint oszlanak meg a mentőfeladatok.
Az Országos Mentőszolgálat most egy rövid bemutatóvideóban, Kathy Zsolt mentős segítségével mutatta be, milyen a helyszínre juttatandó „minimum” felszerelés. Egy ilyen „alapszintű” kocsiban is vannak az alábbiak:
Félautomata defibrillátor: újraélesztésre használják. Érdekesség, hogy nemcsak a mentőkben vannak ilyenek, hanem az ország számos pontján is kihelyezve, nem baj, ha az emberek „beleszaladva” egy újraélesztős helyzetbe, tudnak ilyet használni, ezért később meg fogják mutatni, hogyan kell.
Váladékszívó: „szuper eszköz, viszont használni sokkal jobb, mint takarítani”.
Monitor: ennek segítségével tudnak fontos adatokhoz jutni a betegről, például leolvasható róla a véroxigénszint, a pulzus vagy a vérnyomás. Testhőmérsékleti adatokhoz is hozzá lehet rajta keresztül férni és a szív működése is figyelhető rajta.
Mentőhátizsák: benne oxigénpalack, oxigenizációhoz szükséges maszkok, újraélesztéshez használatos ballon, tűledobó, szülőcsomag, légútbiztosítási eszközök, alapszintű gyógyszerek, vénabiztosításhoz szükséges eszközök. Ez a hátizsák minden egyes BLS kocsiban egységes, „Békéscsabától Tatabányáig”, így a mentős „csukott szemmel megtalál” benne mindent.
Ez együtt így a „minimum felszerelés”, ennél csak több eszköz lehet egy mentőautóban.
Mutatjuk a videót!
https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=476&href=https://www.facebook.com/orszagosmentok/videos/1094173812169032/&show_text=false&width=267&t=0
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »