Csak nem nyughat a Walt Disney. Az LMBTQ-propaganda „élharcosa” továbbra is fittyet hány minden tiltakozásra és ellenérzésre, továbbra is hűséges kiszolgálója a gyomorforgató, alapvető emberi értékeket romboló genderideológiának. A cég karácsonyra időzítette a legújabb érzékenyítő agymosását, az ünnepek előtt hozták forgalomba a Fura világ című animációs filmet.
Már a műfaj is azt feltételezi (lévén szó rajzfilmről), hogy az „új értékrendet” hordozó „alkotás” célközönsége elsősorban az ifjúság, a gyerekek. A film egy családról szól, amely ismeretlen vidékeken történő utazása során különféle kalandokat él át. Az egyik főszereplő a megözvegyült apa, aki tinédzser fiával kel útra.
A kaland azonban nem lenne kaland, ha nem keveredne bele egy kis genderség. A fiú, akit Ethannak hívnak, az egyik jelenetben egy másik fiúval flörtöl a barátai előtt.
Advent és karácsony idején az átlagosnál is több család megy moziba. Tisztában van ezzel az LMBTQ-lobbi is, amely rendszeresen erre az időszakra időzíti a legnagyobb érzékenyítő kampányait.
A karácsony előtti hetekben szülők ezrei viszik vagy engedik el gyermekeiket egy-egy mesefilmre, nem sejtve, hogy LMBTQ-érzékenyítés lesz benne.
Nyílt melegkampány
Ben Shapiro amerikai konzervatív politikai kommentátor a Twitteren úgy kommentálta az új filmet, hogy folytatódik a Disney „nem is annyira titkos melegkampánya”. Shapiro szerint a Fura világban megjelenő homoszexuális tinirománc egyenes folytatása a Walt Disney melegkampányának. Egy korábbi filmjükből a cég igazgatója még megpróbált kivágatni egy homoszexuális csókot, ám a vállalat LMBTQ-alkalmazottainak tiltakozása miatt a jelenetet mégis visszatették a filmbe. A Fura világ esetében a cég vezetése már meg sem próbálkozott a „cenzúrával”, tartva a lobbi felháborodásától.
A dühös alkalmazottak tavaly tavasszal azért is estek neki a Disney ügyvezető igazgatójának, Bob Chapeknek, mert „nem bírálta a Ron DeSantis republikánus floridai kormányzó által jóváhagyott, az állami iskolákban folyó LMBTQ-oktatást korlátozó törvényt”.
A törvény szerint a floridai iskolákban nem taníthatnak a szexuális irányultságról és a nemi identitásról a gyermekeknek az óvodától a harmadik osztályig. Chapek jó tanulóként igyekezett megnyugtatni az alkalmazottait, hogy a Disney teljes mértékben kiáll a melegközösség tagjai mellett, és azt is elárulta, hogy a cég 5 millió dollárt adományoz az LMBTQ-ideológiát hirdető csoportoknak.
Mi közünk nekünk ehhez?
Mindössze annyi, hogy ez a legújabb kultúrszemét magyar és szlovák gyerekek tízezreihez is eljutott a mozikban a karácsony előtti napokban. Hogyan lehetséges ez, hiszen a magyar gyermekvédelmi törvény ezt tiltja? Annak ellenére, hogy a magyar törvényhozás által elfogadott gyermekvédelmi jogszabályok alapján tilos 18 éven aluliak számára homoszexualitást népszerűsítő tartalmat elérhetővé tenni, a Nemzeti Filmiroda 12-es korhatár-besorolást adott a homoszexualitást propagáló rajzfilmnek.
Erre a CitizenGO hívta fel a figyelmet. Megjegyzendő, hogy a CitizenGO érdekképviseleti csoport a hagyományos családmodell és a konzervatív értékek nemzetközi védelmezője. A szervezetnek közel 18 millió tagja, szimpatizánsa és támogatója van. Nem csoda, hogy a neoliberális sajtó szélsőjobbos nemzetközi aláírásgyűjtő platformnak igyekszik beállítani, de még a Google is „ultrakonzervatív, ultrakatolikus, szélsőjobboldali” szervezetnek határozza meg. Hát igen, ami nem balos, nem neoliberális, az csak szélsőséges lehet. Ennyit a Google-ról.
A CitizenGO tiltakozó aláírásgyűjtésbe kezdett a gyermekrontó film ellen, és kérte a Magyar Filmirodát, bírálja felül a döntését, változtassa meg a korhatár-besorolást 12-ről 18 évre. A korhatár besorolásáról a Nemzeti Filmiroda döntött, miután egy hónappal a bemutató előtt megkapták a filmet a forgalmazóktól.
Ezután a Filmirodán belüli, több szakmát felvonultató javaslattevő testület, az úgynevezett Korhatár Bizottság véleményezte a filmet a besorolás szempontjából, majd ezt a véleményt fogadta el és közvetítette a forgalmazóknak a Filmiroda.
A törvény se számít?
A bizottság annak ellenére sorolta be csupán 12 éven aluliaknak nem ajánlott kategóriába az LMBTQ-propagandafilmet, hogy a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvény alapján
a gyermeki jogok biztosítása érdekében tilos tizennyolc éven aluliak számára (…) olyan tartalmat elérhetővé tenni, amely a homoszexualitást népszerűsíti, jeleníti meg”.
Márpedig a Fura világ szó szerint homoszexualitást népszerűsít. Besorolása nem felel meg a hatályos magyar jogszabályoknak, nem tájékoztatja megfelelően és lelkiismeretesen azokat a szülőket, akik szeretnék megóvni gyermekeik ártatlanságát az LMBTQ-propagandától.
A szlovákiai mozikban is
Ugyanez a helyzet a szlovákiai mozikban is, nálunk szintén vetítik az LMBTQ-mesét a gyerekeknek. Karácsony előtt Szlovákiában is a CitizenGO családvédő szervezet küldte szét a világhálón a figyelmeztetést, kedves szülők, tessék vigyázni!
A CitizenGO közölte egy felháborodott szülő véleményét is. Az illető elvitte a Fura világ vetítésére kisgyermekét, s csak a moziban döbbent rá, hogy olyan filmre vett jegyet, amely a homoszexualitást reklámozza. A film forgalmazója olyan reklámmal kínálja a filmet, amely szerint az korhatár nélkül való a gyerekeknek.
A szülő különösen felháborítónak tartja, hogy a filmhez nem társul semmilyen figyelmeztetés, amely szerint kontroverz szexuális jelenetet tartalmaz. A filmforgalmazók egyike sem hívja fel rá a figyelmet, hogy a Fura világ egyik főszereplője homoszexuális. Ez a panaszos szerint durva félrevezetése a kisgyermekes szülőknek.
Nem kell ahhoz Amerikában élni, hogy tapasztaljuk, a gyerekkorunkban megismert Disney „már nem létezik”, hiszen nem olyan jellegű tartalmakat gyárt, amelyeken régen korosztályok szórakoztak. A Fura világot egyébként a filmben megjelenő LMBTQ-tematika miatt több országban, például Kínában, Malajziában, Indonéziában, Pakisztánban, Törökországban, Vietnamban, Tanzániában, Ugandában, Nigériában, Ghánában, Kenyában, a közel-keleti országokban betiltották. Mi, közép-európaiak, törvény ide vagy oda, „fejlettebb” erkölcsi tartással rendelkezünk, mint az elmaradott Tanzánia vagy Kenya. Mi hajlandók vagyunk majmolni mindent, ami a tengerentúlról érkezik, és a remélt haszonért a törvényt is igyekszünk kijátszani.
„Senkinek sem ajánlom”
A filmforgalmazók és a filmes portálok természetesen az egekig magasztalják a filmet. Ezzel szemben lássunk három nézői véleményt a „finomabbak” közül. Az egyik magyar filmportálon (ahol természetesen meg sem említik a filmbe beépített LMBTQ-propagandát) az alábbi kemény beszólásokkal illették a nézők a filmet.
Anya és apa eltérő bőrszínű, a 16 éves fiú saját neméhez vonzódik, a légi jármű kapitánya nő, és természetesen kijátszották a mozgássérült kártyát is a háromlábú kutyával. Hirtelen ennyi jutott eszembe. Egy nézhetetlen szemét, lmbtq-propaganda, amihez az egész mozirendszer és Disney asszisztál. Ezen felül gagyi és unalmas is. Kérem vissza a pénzemet. Senkinek nem ajánlom, gyermekeknek végképp nem.”
„Mindenkinek ajánlom, aki szeretne lmbtq propagandafilmet nézni!”
„Undorítóan gügye szájbarágós propagandaszemét, a Disney képes újra és újra alulmúlni magát. Szerencsétlen mozik, tényleg hamarosan csődbe fognak menni, mert az ilyen aljas csapdáknak köszönhetően a szülők már mesefilmekre sem merik elvinni a gyerekeket.”
Megjelent a Magyar7 hetilap 2023/2. számában.
Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »