Első alkalommal nyerte természetfotó-sorozat a Magyar Sajtófotó Pályázat MÚOSZ Nagydíját. A „Hogyan formálja a víz a Földet?” című, drónfotókból álló sorozat az elsivatagosodás, az ember okozta környezetterhelés kérdésével is foglalkozik.
Radicsics Milán drónnal készített légifelvételeinek sorozata nyerte a Magyar Sajtófotó Pályázat MÚOSZ Nagydíját.
„Az utóbbi két évben nagyon rákaptam erre a technológiára; az szippantott be, hogy az újszerűségét mutatja a tájnak” – mondta el az InfoRádióban a természetfotós, aki szerint az emberek megszokták, hogy a gyönyörű tájat a saját perspektívájukból látják, azonban felemelkedve teljese más az arculata a természetnek, és „az az igazi karaktere”.
A díjnyertes sorozatot Radicsics Milán úgy alakította, hogy a Föld több millió éves evolúcióját egy idősíkra húzta.
„Kerestem olyan helyszíneket Európában, ahol még vannak jégmaradványok, gleccserek, és olyan helyszínekre is mentem, ahol a szárazság tetten érhető. Így alakult ki, hogy
a képeken látható, hogyan alakították ki a gleccserek a bolygót, és mi lesz holnap, ha teljesen eltűnik a víz”
– ecsetelte a fotóművész.
A száraz részeket Spanyolországban fényképezte, a lagúnákat Olaszországban, a jeget pedig Izlandon. Sivatagért Azerbajdzsánba és újra Spanyolországba repült, ott lehet látni, hogy „milyen szenvedés és küszködés van ott, ahol már nincs víz a talajt művelni”.
Természetfotósok ritkán kapják meg ezt a nagydíjat – több mint három évtized során még nem nyert ilyen sorozat -, elsősorban emberi sorsok és történetek érdemlik ki ezt az elismerést. Ám a sorozat újszerűsége a zsűrit megfogta, „elképesztően kiemelkedett a mezőnyből” – idézte a véleményt a természetfotós, aki szerint a látványos képek mögött lévő történet ijesztő.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »