Eb-selejtezők – Ukrajna ellen vesztettek először pontot az angolok

A C csoportban toronymagasan éllovas angol válogatott 1-1-es döntetlent játszott Ukrajna vendégeként a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezők szombati játéknapján.

Az ukrajnai háború miatt Wroclawban rendezett találkozó első félidejében az Arsenalnál légióskodó Olekszandr Zincsenko közelről volt eredményes, ez volt a szigetországiak második kapott gólja a selejtezősorozatban. Kyle Walker nem sokkal később válaszolt – a védő 77. válogatott mérkőzését játszotta és az első gólját szerezte a nemzeti együttesben -, a második félidőben pedig már csak egy angol kapufa keltett izgalmat. Gareth Soutgate együttese először vesztett pontokat az Eb-kvalifikációban.

A két gárda negyeddöntőt vívott az előző Eb-n Rómában, akkor a végül ezüstérmes angolok 4-0-ra nyertek.

Európa-bajnoki selejtező:
F csoport:
———–
Észtország-Svédország 0-5 (0-3)
korábban:

Azerbajdzsán-Belgium 0-1 (0-1)

Az állás: 1. Belgium 10 pont/4 mérkőzés (8-1), 2. Ausztria 10/4 (9-3), 3. Svédország 6/4, 4. Észtország 1/4 (2-11) és Azerbajdzsán 1/4 (2-11)

Forrás:gondola.hu