Dúró Dóra: a cigányokon kívül vannak más hátrányos helyzetűek is

Bennfentes kereskedelem bűncselekménye miatt ismeretlen tettes ellen tett feljelentést Toroczkai László, a Mi Hazánk Mozgalom elnöke a devizahitelesek ügyében. Dúró Dóra, a Mozgalom elnökhelyettese arról beszélt az ATV Start műsorában, hogy a hatóságoknak kell felderíteni a felelősöket. Dúró igazságtalannak tartja, hogy a különféle programokhoz csak a cigányok juthatnak hozzá, pedig más szegények és hátrányos helyzetűek is vannak az országban.

Ugyanis az a megalapozott feltételezésük, és ezt bizonyos dokumentumok is igazolják, hogy a bankok szándékosan titkolták el az ügyfeleik elől azt a jelentést, mely a Budapesti Értéktőzsdétől származott, melyben 2014-ig előre megjósolták a svájci frank árfolyamát- állította.

Dúró szerint a bankok tisztában voltak azzal, milyen jól fognak járni, de az ügyfeleiket félrevezették, és ezt felháborítónak tartják. Elmondta, itt fontos társadalmi problémáról van szó, hiszen nagyon sok családi tragédia köthető a történtekhez. Ki kell deríteni, ki készítette a jelentést, és kinek a birtokában volt, jelentette ki a volt jobbikos politikus, aki szerint a pórul járt családoknak pedig segítséget kell nyújtani, ami eddig a kormánynak nem sikerült. Az ügyben nagyon sok bank érintett, tette hozzá, melyek akár befolyásolni is tudták valamelyest az eseményeket. A büntetőfeljelentés során vélhetően megindul az eljárás, folytatta, és a felelősöket megtalálva kell ítéletet hozni.

A bankoknak a saját vagyonából kellene a devizahiteleseknek a kártérítést megfizetni, a felelős személyeket pedig börtönbe kell zárni, vélekedett Dúró Dóra.

Hírdetés

Ezzel együtt az államtól is némi szolidaritást várnak el, fűzte hozzá.

Szóba került, hogy a Mi Hazánk Mozgalom radikális témákkal kapcsolatos kérdésekkel fordult az emberek felé, melyekkel próbálnak jobbikos szimpatizánsokat magukhoz csábítani. Ilyen az ügynök-lista, és a kommunista luxusnyugdíjak kérdése is, melyet szerintük érdemtelenül vesznek fel még most is több ezren Magyarországon. Dúró a felvetésekre azt mondta: történelmi igazságtételről is szó van. A rendszerváltás után kellett volna megtörténni az igazságtételnek, és hogy ez nem történt meg, az annak a politikai generációnak a szégyene, akik a 90-es években az országot vezették, jelentette ki. Úgy véli, még most sem késő nyilvánosságra hozni, kik és hogyan befolyásolták az ország életét, az embereknek joguk van tudni róla.

A másik kérdés a cigányügyi programok leállításával foglalkozik, ami szerintük egyrészt értelmetlen, másrészt korrupcióra ad lehetőséget. Dúró Dóra igazságtalannak tartja, hogy ezekhez a programokhoz csak a cigányok juthatnak hozzá, pedig más szegények és hátrányos helyzetűek is vannak az országban. Ráadásul a cigányok helyzete nem javult, sőt még rosszabb lett, magyarázta.

A Mozgalom a halálbüntetésről is szeretne társadalmi vitát indítani, mert úgy gondolják, hogy van visszatartó ereje, és szigorítani szeretnék a büntetési tételeket is. Itt utalt a Cozma-gyilkosság egyik elítéltjének a szabadon bocsátására, aki jóval kevesebb időt töltött börtönben, mint amit kiszabtak rá. Azt akarják, hogy ilyen ne fordulhasson elő többet, közölte az elnökhelyettes, aki végül azt is elárulta, hogy a Mi Hazánk Mozgalom párttá alakulása folyamatban van, várhatóan szeptemberben meg is történik.

atv.hu


Forrás:hunhir.info
Tovább a cikkre »