Domony és Ipolyszakállos – Közösen a lovas turizmusért

Domony és Ipolyszakállos – Közösen a lovas turizmusért

A Lázár Lovaspark Sportegyesület és az ipolyszakállosi Ipoly mente környezetvédelmi, kulturális, sport és állattenyésztési társulása – Imperiál közösen pályázott az Európai Regionális Fejlesztési Alaphoz. Az Interreg V-A – Szlovákia – Magyarország együttműködési program keretein belül a lovas turizmus fejlesztésére helyeznék a hangsúlyt. A projekt címe: Határon átnyúló lovas szabadidősport infrastruktúra és vonzerejének javítása a Dunakanyar térségében szlovák-magyar együttműködésben.

A projekt átfogó célja a lovas turizmus attraktivitásának, ezáltal népszerűségének és vendégszámának növelése a magyarországi Domony és a Lévai járásban található Ipolyszakállos települések közötti, a Dunakanyar tágabb területét felölelő térségben.

A közlemény arra is rámutat, hogy e célok elérésére a két projekthelyszínen igényes lovas turisztikai infrastruktúra kialakítása tervezett, melyek célja egyrészt a helyi látogatószám növelése, másrészt a határon átnyúló lovastúrák ösztönzése:

Domonyban – túralovasok, iskolás csoportok és szállóvendégek számára – egy lovastúra központ jön létre istállóval, turisztikai szolgáltatásokkal és lovastúra információs ponttal; Ipolyszakálloson egy 70×30 méteres fedeles lovarda létesül turisztikai funkciókkal, 16 férőhelyes szálláshellyel és lovastúra információs ponttal.“

Hírdetés

A célcsoportok közé sorolják az egyéni lovasoktatásra érkezőket, az iskolai lovastáborok résztvevőit, a lovasbemutatók nézőit, valamint túralovasokat.

A közösségi hozzájárulás összege 335 478,85 euró.

Ahogy az a sajtóközleményben olvasható, a további tervek közt szerepel színvonalas nemzetközi fogathajtó és díjugrató versenyek szervezése és lebonyolítása.

„Szeretnénk az általunk már 20 éve tenyésztett cseh nemzeti kulturális örökséget, a Kladruby fajtájú lovakat jobban megismertetni a célközönséggel. (…) A két projektpartner együttműködése lehetővé teszi a lovasturizmus fejlesztését, lovas turisztikai út kialakítását a Dunakanyarban, közös lovas programok szervezését, jó gyakorlatok bemutatását a projektpartnerek között, amiből mindkét projektpartnernek előnye származik a későbbiekben. Az együttműködés további előnye lesz, hogy a lovasturizmust kedvelők számára határon átnyúló lovas turisztikai lehetőségeket, programokat és szálláslehetőséget biztosít, turisztikai útvonalat, határon átnyúló lovastúrákat ajánl a projekt befejeztével.“


Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »